HİDROMEK, Ege'nin sanayi devleri arasında!

HİDROMEK, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından açıklanan ve üretimden satışlar kriterine göre Ege bölgesinin en büyük 100 firmasının sıralandığı listede 31'inci sırada yer aldı

HİDROMEK, Ege'nin sanayi devleri arasında!

Dünyanın en büyük 50 iş makinesi üreticisi arasında yer alan HİDROMEK, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından açıklanan ve üretimden satışlar kriterine göre Ege bölgesinin en büyük 100 firmasının sıralandığı listede 31'inci sırada yer aldı. HİDROMEK'in Ege'nin Sanayi Devleri arasında yer almasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden HİDROMEK İzmir Fabrika Müdürü Bülent Yetman, "Kaliteye ve teknolojiye verdiğimiz önemle dünya markası olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyoruz. Şirketimizin bu başarı grafiğini yükselterek sürdüreceğine inanıyoruz" dedi.

Ankara merkezli iş makinesi üreticisi HİDROMEK, bu yıl kuruluşunun 40'ıncı yıldönümünü kutluyor. 2018 yılı başı itibariyle 100'ün üzerinde ülkede 41 bin 690 HİDROMEK iş makinesi çalışıyor.

ANKARA DIŞINDA YURTİÇİNDEKİ TEK ÜRETİM TESİSİ İZMİR'DE

HİDROMEK'in Ankara'da yer alan 4 üretim merkezinin dışında, yurtiçindeki tek üretim tesisi İzmir Ege Serbest Bölgesi'nde bulunuyor. 220 kişinin istihdam edildiği yılda 6 bin adet üretim kapasitesine sahip tesiste kazıcı yükleyici ve mini kazıcı yükleyici üretimi gerçekleştiriliyor.

FABRİKA YURTİÇİ VE YURTDIŞI TALEPLERİNİ KARŞILIYOR

HİDROMEK İzmir Fabrika Müdürü Bülent Yetman, şu açıklamalarda bulundu:

"Ege Bölgesi Sanayi Odası'nın "üretimden satışlara" göre sıraladığı ilk 100 firma arasında şirketimizin Ege Serbest Bölge fabrikası, bu kategorideki performansı ile 31'inci sırada yer aldı. Ege Serbest Bölgesi'ndeki fabrikamız şirketimizin ürün gamı içinde münhasıran kazıcı yükleyici iş makinelerinin üretimlerini gerçekleştirmektedir. 2000 yılı sonundan bu yana faaliyetini sürdüren bu fabrikamızda hem yurtiçi, hem de yurtdışı tüm müşterilerimizin kazıcı, yükleyici iş makineleri siparişleri karşılanmaktadır."

14 TASARIM ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ

Üretiminin her aşamasında Ar-Ge, tasarım, teknoloji ve inovasyonla iç içe olan HİDROMEK, kurduğu Ar-Ge merkezinde toplam 115 personel istihdam ediyor. Çok sayıda patent, faydalı model ve endüstriyel tasarım tesciline sahip olan HİDROMEK, kurduğu Tasarım Merkezi sayesinde inovatif tasarıma sahip iş makineleri ile küresel piyasada öne çıkıyor. Tasarımdaki gücünü ise aldığı ödüllerle tescilleyen HİDROMEK, If Design, German Design, Red Dot ve Good Design gibi uluslararası ödüller de dahil olmak üzere toplam 14 adet tasarım ödülüne sahip.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER