Havalimanına Havadan İnceleme

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hamdi Yıldırım, Türkiye’de ilk kez denize dolguyla yapılan Ordu-Giresun Havalimanı inşaatının hızlandırılarak devam edeceğini söyledi.

Havalimanına Havadan İnceleme
Bir heyetle birlikte Ordu’ya gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hamdi Yıldırım, Ordu’nun Gülyalı İlçesi’nde temeli 3 yıl önce atılan Ordu-Giresun Havalimanı inşaat alanında karada ve havadan incelemelerde bulundu. Havalimanı şantiyesinde çalışmalarla ilgili kısa bir brifing alan Yıldırım’a Ak Parti Ordu Milletvekili İhsan Şener ile Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Enver Yılmaz da eşlik etti.
 
2015’te tamamlanması hedeflenen havalimanının açılışına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılacağını, bu nedenle planlama için ön inceleme amacıyla bir ekiple Ordu’ya geldiğini belirten Yıldırım, "Ödenek sorunu varsa ödenek sorununu halledeceğiz. Hızlanması noktasında bir gecikme varsa bunları da hızlandıracağız ve zamanında açılmasını sağlayacağız. Bölgedeki ulaştırma ekibi burada hepsiyle beraber geldik. Ayrıca konuyla ilgili Ankara’dan burada faaliyette bulunan tüm arkadaşlarımızla birlikte geldik. Bu çerçevede çalışmalarımızı sürdürüp neticeyle çok kısa sürede alacağımız bir çalışma olacak. İnşallah bundan sonra sayın başbakanımız, Cumhurbaşkanımız açılışa geleceğiz" dedi. Yıldırım ve beraberindekiler daha sonra basın mensuplarıyla havalimanı inşaat alanını helikopterle havadan inceledi.
 
Denize taş dolguyla yapılan ve 2015’te açılması planlanan havalimanının 290 milyon TL’ye mal olacağı bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER