Handycafe 10 Yaşında

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) onaylı internet kafelerde kullanılan ’HandyCafe’ programının 10’uncu kuruluş yılı kutlandı. HandyCafe’nin yazılımını da kendisi yapan sahibi Atilla Yurtseven, programın dünya çapında olduğunu belirterek “İki yüze yakın ülkede 70 bin internet cafede kullanılıyor" dedi.

Handycafe 10 Yaşında
 
Beşiktaş’ta Kuruçeşme’deki bir restoranda gerçekleştirilen kutlamaya Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ, Yandex Türkiye CEO’su Bogdan Wisniewski, D-Smart ve Smile Şirketler Grubu CEO’su Mustafa Gözalan, Markafoni yöneticisi Sina Afra, Arda Kutsal ile çok sayıda davetli katıldı.
 
HandyCafe’nin dünya çapında bir program olduğunu belirten Atilla Yurtseven, “HandyCafe’yi internet kafelerde kullanılması için internet cafe yönetim programı olarak geliştirdim. 10 yıl içinde dünyanın iki yüz kadar ülkesinde, 70 bin kadar internet sitesinde ve 10  bin kadar da değişik işletmede kullanılmaktadır. HandyCafe her yıl artarak büyümektedir. İlk başladığımızda onlarla başladık. Şimdi yüzler, binler ve on binlerle devam ettik. Bundan sonraki hedeflerim arasında HandyCafe’yi internet kafeler için bir gelir kaynağı olacak şekilde geliştirmek var" dedi.
 
Yandex ile çok güzel bir iş ortaklıklarının olduğunu söyleyen Yurtseven "Yandex ile 2012 Aralık ayında başlayan ve sıkıntısız bir şekilde ilerleyen çok güzel bir iş ortaklığımız var. Yandex konusunda ben Türkiye’de çok umutluyum. Çok çok istikrarlı adımlar atıyorlar. Kendilerinin ne kadar istikrarlı ve kararlı olduklarını da gösterdiler zaten" şeklinde konuştu.
 
Atilla Yurtseven’in eşi Işıl Yurtseven de "HandyCafenin onuncu yıl partisine bütün dostlarımızın ve iş ortaklarımızın katılmasından dolayı çok mutluyum ve gururluyum. Başarı eşimin başarısı. Bu benim için çok büyük bir gurur" diye konuştu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2014, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER