"Güçlü başkanlık sistemi avantajı..."

Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, Türkiye'nin yeni bir kalkınma hamlesi yapması için "tam zamanı" dedi. Öztürk, güçlü başkanlık sistemi avantajının kullanılması gerektiğini söyledi.

"Güçlü başkanlık sistemi avantajı..."

Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, seçim sonuçlarını değerlendirdi. 

Türkiye'nin yeni bir kalkınma hamlesi yapması gerektiğini belirten Öztürk'ün açıklamasıysa şu şekilde:

 “24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve genel seçimler yüzde 90’a yaklaşan rekor katılım oranıyla adeta bir demokrasi şölenine dönüştü. Türk halkı Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tercihini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan, genel seçimlerde ise Cumhur İttifakı’ndan yana yaptı. Bu seçimin asıl kazananı ise Türk insanının demokrasiye duyduğu inanç oldu. Seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz. Bundan sonra hızla seçim atmosferini geriye bırakıp geleceğe doğru yürümeliyiz. En büyük dileğimiz seçmenin sandıkta verdiği mesajı doğru değerlendirip, siyasi çekişmeleri bir yana bırakarak ulusal mutabakat döneminin başlatılmasıdır. Küresel ekonomik dalgalanma ve bölgemizdeki sıcak gelişmeler dikkate alınarak, Türkiyemizin ana gündemi güçlü ekonomi olmalıdır." 

GÜÇLÜ BAŞKANLIK SİSTEMİNİN AVANTAJIYLA...

Öztürk sözlerine şöyle devam etti: "Sanayide, ihracatta, istihdamda, lojistikte doğru adımlar atıp yeni bir kalkınma hikâyesi yazmalıyız. Uluslararası yatırımcıların ülkemize yönelik iştahını artıracak düzenlemeleri bir an evvel yapmalıyız. Eğitim başta olmak üzere stratejik alanlarda reformları en kısa zamanda hayata geçirmeliyiz. Güçlü Başkanlık Sistemi’nin de getireceği avantajla ülkemiz ekonomide ve dış politikada sağlam bir rotada 2023 hedeflerine süratle ilerlemeye devam edecektir”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER