banner51

Grev Kamyoncuları Mağdur Etti

Kastamonu’da, 565 kamyon ve TIR şoförü üyesi bulunan Taşıma Kooperatifi’nin Başkanı Ahmet Sarıahmetoğlu, orman ürünleri fabrikasında 27 Ocak’tan bu yana devam eden grev nedeniyle üyelerinin mağdur olduğunu söyledi.

Grev Kamyoncuları Mağdur Etti
 
Ağaç- İş Sendikası’nın örgütlü olduğu SFC Orman Örünleri Fabrikası’nda, işçilerin istediği zammı vermek istemeyen işveren, sendika ile yapılan toplu sözleşme görüşmelerine katılmadı. Sendika da işçiler arasında yaptığı oylama sonunda grev kararı aldı. 380 işçinin bekleşiyi sürerken, Taşıma Kooperatifi Başkanı Ahmet Sarıahmetoğlu, 27 Ocak’tan bu yana devam eden grev nedeniyle kamyon ve TIR şoförlerinin mağdur olduğunu söyledi. Şoförler ile birlikte basın açıklaması yapan Sarıahmetoğlu, işçilere ve işverene anlaşma çağrısında bulundu. Sarıahmetoğlu, şöyle konuştu:
 
"Fabrikadan grev öncesi günlük 35-40 kamyon yüklememiz vardı. Bugün grev ile birlikte 900 kamyon zararımız var. Bunun maliyeti ise 2.5 milyon liradır. Fabrika bacası tütmediği için bizim de tekerlerimiz dönmüyor. Ortak akılla hareket edilip artık greve son verilmeli. Bu işten en çok zararlı olan kesimlerden biriyiz. Bu grev bizi fazlasıyla yaraladı. Bizler şehir ekonomisine büyük katkı sağlıyoruz. 4-5 ay önce fabrika yetkilileri bize yeni yatırımlar yapılacağını söyledi. Üyelerimizin çoğunluğu buna güvenerek kamyonlarını yeniledi. Şu an ise durum çok farklı bir hal aldı. Kamyoncu arkadaşlarımız aldıkları kamyonların borçlarını ödeyemez hale geldi."
 
 
Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2015, 15:26
YORUM EKLE

banner47