Genç Kadınlar İflasa Daha Yakın

İskoçya’nın referandumundan sonra Birleşik Krallık iş piyasası rahat bir nefes aldı. Ülkede, işsizlik oranı yüzde 8.4 olan tepe noktasından yüzde 6.2’ye geriledi.

Genç Kadınlar İflasa Daha Yakın
 
Fakat başka bir ekonomik gösterge olan "ödeme güçlüğü" oranları ya da bir başka deyişle "bireysel iflas oranı" ise 2014’te 100 bin yetişkinde 22.8 olarak kayıtlara geçti.
 
Bu, Birleşik Krallık için oldukça önemli bir oran; çünkü, 2000 yılında 100 bin yetişkinde 7.4 olan bu oran, 2010 yılında tavan yaparak yüzde 32.4’e çıkmıştı.
 
Bu oranlardaki değişikliklerde ülkedeki hukuki bir takım prosedürlerin devreye sokulmasının yanı sıra, kredi kartı kullanımının yaygınlaşması da önemli rol oynuyor.
 
Nitekim, Wilkins Kennedy şirketinden Louise Brittain, The Economist’e yaptığı açıklamada her iki cinsi de etkileyen en büyük sorunun kredi kartından sorumsuzca harcama yapmak olduğunu söylüyor.
 
Ünlü Wilkins Kennedy muhasebe ve danışmanlık şirketinin verilerine göre 35 yaşın altındaki kadınlar, aynı yaştaki erkeklere göre iflasa daha yakın.
 
Erkeklerle kadınların harcamalar bakımından aralarında farkın en yüksek olduğu yaş grubu ise 25-34 yaşları arası. 44 yaşından sonra ise kadınlar erkeklerden daha ihtiyatlı davranmaya başlıyor.
 
Erkeklerin ipin ucunu kaçırdığı kadınlarınsa en ihtiyatlı davrandığı dönem ise 55-64 yaşları arası.
 
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER