banner51

Geceyarısı Açılış

Bakan Çağlayan, gece 24:00'te Esnaf Odası binasının açılışını yaptı.

Geceyarısı Açılış

 

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, çocuğunu okula göndermek isteyen ancak maddi durumu iyi olmayan anne ve babaların yükünü azaltmak için üniversite harçlarını kaldıracaklarını belirtti.
 
Çağlayan, Çamlıyayla ilçesinde vatandaşlarla sohbet toplantısı yaptı.
 
Toplantıda konuşan Çağlayan, ''Seçimden seçime gözükenlerden değiliz. Biz millete hükmetmeye değil hizmetkar olmaya geldik. Çukurova'nın milletvekili olmaktan şeref duyuyorum. Sizlerin sorunlarını dinlemek, şikayet ve önerilerinizi almak için sizlerle beraber olalım istedik'' dedi.
 
Konuşmasında birlik ve ve beraberliğin önemine değinen Çağlayan, ''İnanç, dil, ırk ayrımı yapmıyoruz. Rengi, dili ne olursa olsun bu ülkenin bölünmez bütünlüğünden yana kim varsa başımızın üstünde yeri var'' dedi.
 
''Mersin'in bütün ilçelerini oya gibi işliyoruz'' diyen Çağlayan, yatırımların iş ve aş olarak geri döndüğünü belirtti.
 
Üniversiteye giden gençlerden eğitim harcını kaldıracaklarını kaydeden Bakan Çağlayan, ''Ana babaların yükünü azaltmak için üniversite harcını kaldırıyoruz. Çocuklarını okula göndermek isteyen ancak maddi durumu olmayan ana babaların yükünü azaltıyoruz'' diye konuştu.
 
Türkiye'nin ekonomisinin her geçen gün geliştiğini vurgulayan Zafer Çağlayan, Avrupa'da 5 ülkenin iflasın eşiğine geldiğini belirterek şunları söyledi:
 
''Ama biz böyle küresel krizde ekonomisi gelişen, parmakla gösterilen bir ülke olduk. Daha yürüyecek yolumuz var. 2023'te, yani Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal'e ve tüm şehitlerimize Türkiye'yi geliştirmek, dışardan borç almayan bir ülke olma yönünde boyun borcumuz var. Türkiye 10 senede çok önemli mesafeler katetti. Birlik beraberlik olursa kimsenin gücü bizi bölmeye yetmez.''
 
 
Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2012, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER