Folkart Yaka Evleri, Karşıyaka'ya değer katacak

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Folkart olarak kentsel dönüşümdeki yeni projemiz Folkart Yaka Evleri, Karşıyaka’nın doğru yapılaşma adına geleceğinin şekillenmesinde iyi bir adım olacak. Projelerin devamında bölge yepyeni bir imaj ve değer kazanacak” dedi.

Folkart Yaka Evleri, Karşıyaka'ya değer katacak

İzmir'de bugüne kadar inşa ettiği modern, yenilikçi ve çarpıcı yaşam alanları ile dikkat çeken Folkart, kentsel dönüşümde Karşıyaka’da yeni bir projeye başladı. Kentsel dönüşümde önemli projelere imza atan Folkart, Karabağlar’ın ardından şimdide Karşıyaka’da Folkart Yaka Evleri isimli projesini hayata geçiriyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE ÖNCÜ OLACAK

Konut ve ticari alanların bulunduğu Folkart Yaka Evleri, bölgede gerçekleşecek kentsel dönüşümün öncü projesi olarak öne çıkıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Kentsel Dönüşüm Projesi'ndeki yeni konutları etaplar halinde inşa edecek.  Bölgede ilk etapta iki blok inşa edilecek. Önümüzdeki yıllarda 18 hektarlık bölgede toplam 3 bin 520 konut ve 338 adet işyerinin yer alması planlanıyor. Ayrıca bölgede belediye tarafından inşa edilecek kültürel ve sosyal donatı alanları da yer alacak.

Güvenli ve konforlu bir yaşam sunan konut projeleri, şehre yapılan büyük ölçekli yerli/yabancı yatırımlar ve hayata geçmesi beklenen yepyeni projelerle İzmir, bir dünya kenti olma hedefine emin adımlarla yürüyor. İzmir’in yenilenme ve modernleşme sürecinde, kentsel dönüşüm projeleri de önemli bir yer tutuyor. Folkart Yaka Evleri de, kentsel dönüşümde örnek projeler arasında yer alacak.

AVANTAJLI ÖDEME SİSTEMLERİ

Folkart Yaka Evleri’nde 1+1, 2+1, 3+1 seçeneklerine sahip konutlar ve çeşitli büyüklüklerdeki ticari alanlar için uygun ödeme koşulları ve fiyatlar sunuluyor. Folkart Yaka Evleri’nde avantajlı ödeme sistemleri ve yüzde 20 peşinatla başlayan ödemelerle ev sahibi olmak mümkün kılınıyor. Yüzde 10 peşinat indirimi uygulanan Folkart Yaka Evleri’nde ayrıca yüzde 25 peşin, 24 ay “0” (sıfır) faiz fırsatı da sunuluyor. Cadde mağazaları için ise, yüzde 25 peşin kalanı 36 ay vade farksız ödeme imkanı bulunuyor. Projede daire fiyatları 272 bin liradan başlıyor. 

KARŞIYAKA’NIN GELECEĞİ DEĞERLENİYOR

Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, Uzundere Kentsel Dönüşüm alanındaki ilk projeleri LivaHome ve ikincisi Folkart Line ile ilgili çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini kaydetti. Mesut Sancak, kentsel dönüşümdeki projelerinin ise İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk adımı atılan Örnekköy Kentsel Dönüşüm Alanı’nda olduğunu belirtti. Projenin bölgedeki dönüşümün öncüsü olacağını dile getiren Sancak, “Folkart olarak kentsel dönüşümdeki yeni projemiz Folkart Yaka Evleri, Karşıyaka’nın nitelikli bir kentsel dokuya kavuşması için attığımız ilk adım olacak. Projemiz Karşıyaka’nın doğru yapılaşma adına geleceğinin şekillenmesinde iyi bir adım olacak.  Projelerin devamında bölge yepyeni bir imaj ve değer kazanacak” dedi. 


FOLKART YAKA EVLERİ

İzmir’in en merkezi noktalarından birinde yer alan Folkart Yaka Evleri, Karşıyaka’da yeni, güvenli ve konforlu bir yaşam sunacak. Projenin teslim tarihi 2020 yılının Şubat ayı olarak belirlendi.  Folkart Yaka Evleri 130 konut ve 13 ticari alanın, cadde mağazalarının yer alacağı bir proje olarak öne çıkıyor. Projemiz 1+1, 2+1, 3+1 daire tipleriyle Folkart kalitesini, her metrekareye yansıtıyor. 

KOLAY ULAŞIM

İzmir’in çağdaş ve yatırıma açık ilçesi Karşıyaka’nın en hızı gelişen bölgesinde yer alan Folkart Yaka Evleri; alışveriş merkezlerine, üniversitelere, hastanelere, otoban bağlantısına oldukça yakın, şehrin merkezi bir noktasında yer alıyor. İzmir Çevre Yolu’nun Yeni Girne Bağlantı Kavşağı’na 2 dakikalık mesafede bulunan Folkart Yaka Evleri, kolay ulaşım imkanları ile öne çıkıyor. 

KÜLTÜREL VE SOSYAL ALANLAR

Kentsel dönüşüm bölgesi içinde basketbol ve futbol sahaları, tenis kortu, büyük spor kompleksi, gençlik merkezi, kapalı pazar alanı, eğitim kampüsü, otopark ve geniş peyzaj alanları ile bulunduğu konuma değer katan ve şehrin her yerini ulaşılabilir kılan bir proje olacak. Dönüşüm bölgesinde 30 dönüm yeşil alan ve rekreasyon alanı, semt spor alanı, içinde kapalı pazar yeri ve sosyal merkez bulunan Belediye Hizmet Alanı ve 3 adet meydan ile açık ve kapalı otoparklar bulunacak. Daha önceki imar planında yer alan ilkokul ve ortaokul da 15.000 m² büyüklüğündeki tek bir yerde buluşturulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER