banner9

'Eylem Planını Olumlu Buluyoruz'

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan 64’üncü Hükümetin 2016 yılı Eylem Planı’nın iş dünyası tarafından olumlu karşılandığını bildirdi. 

'Eylem Planını Olumlu Buluyoruz'
KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, 64’üncü Hükümetin 2016 yılı Eylem Planı ve TÜİK tarafından açıklanan Gayri Safi Yurtiçi Hasıla üçüncü çeyrek verilerini değerlendirdi. Büyüme rakamının piyasa beklentisinin üzerinde olduğunu kaydeden Hiçyılmaz, dünya genelinde ekonominin yavaşladığını kaydetti. Hiçyılmaz, Türkiye’nin 2015’in üçüncü çeyreğinde yakaladığı yüzde 4’lük büyüme oranını olumlu bir gelişme olarak gördüklerini de söyledi. Hiçyılmaz, “Türkiye ekonomisinin 2015 yılı ilk üç çeyreğindeki ortalama büyüme rakamı ise yüzde 3,4 olmuştur. Türkiye tam 24 çeyrektir üst üste büyüme başarısını göstermiştir. Türkiye’nin 2015 yılı içinde yaşanan iç gelişmelere bağlı ekonomik belirsizlikler ve dış kaynaklı pek çok soruna rağmen yüzde 4’lük büyümeyi sağlaması memnuniyet vericidir” dedi. 
 
KTO Başkanı Hiçyılmaz, büyüme rakamlarının yanı sıra Başbakan Davutoğlu tarafından açıklanan 2016 yılı Eylem Planı’nın da iş dünyası tarafından olumlu karşılandığını belirtti. Ekonomik yapıya ilişkin güven artırıcı adımların bundan sonra da atılmaya devam edilmesi gerektiğini vurgulayan Hiçyılmaz, “Ekonomi yönetimi konusunda taviz vermeyen etkin bir yol izlenmelidir. Eylem planından iş dünyasını ilgilendiren, şirket kuruluş ve tasfiye işlemlerinin kolaylaştırılması ve vergi mevzuatının iyileşmesi yönünde adımlar atıldığı görülmektedir. Hukuk mevzuatı konusunda da kısa sürede gelişme yaşanmasını ümit etmekteyiz” diye konuştu.
 
Başkan Hiçyılmaz, kısa vadede gerçekleştirilecek vaatlerin ekonomideki canlılığa ivme kazandıracağını, orta ve uzun vadeli programların işleyişine de katkı sunacağını vurguladı.
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2015, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER