Eroğlu'ndan KEY Müjdesi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, partisinin Ensar Kongre Merkezi'nde düzenlenen 4'üncü olağan kongresine katıldı. Bakan Eroğlu, salonu dolduran partililere KEY müjdesi verdi.

Eroğlu'ndan KEY Müjdesi

Merkez Bankası'nın kasasının dolu olduğunu söyleyen Eroğlu, "91 milyar dolar döviz var. Her an ödeyebiliriz ama şartlar müsait olunca vadesi gelince ödeyeceğiz. Önümüzdeki yıl Nisan ayına kadar bütün borcu temizliyoruz. Türkiye artık IMF memurlarının önünde diz çöken bir ülke değil. Ekonomisiyle güçlü bir ülke haline geldik" dedi.

Eroğlu, kongrenin ardından Yenikent Polis Merkezi'nde Orman Genel Müdürü Mustafa Kurtulmuşlu, DSİ Genel Müdürü Akif Özkaldı, Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş ve daire müdürlerinin katıldığı İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldı.

'ÇİMLERE BASINIZ'

Basına kapalı yapılan toplantı öncesi gazetecilerin Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın
bahçesine konulan 'Çimlere Basınız, Her şey Sizin İçin' yazısını hatırlatması üzerine Bakan Eroğlu şunları söyledi: "Çimler basıldıkça daha iyi toprakla temas eder. Herşey insan için, çimlere basın. Bazı yerlerde lüzumsuz yere 'Çimlere basmayın, ağaçların arasına girmeyin' diye yazıyor. Biz şu an Türkiye'de çocuklarımızın, gelecek nesillerin ağaç sevgisiyle yetişmesi için kent ormanları kuruyoruz. 101 kent ormanı kurduk. Bu insanlar gezip oynacaklar. Eskiden 'ormanlara insanlar giremez' diye kanun vardı. Artık bunu değiştirdik. Hatta arı kovanlarının bile ormanlara girmesi yasaktı. Biz bunları ters düz ettik. Şimdi bal ormanları kurmaya başladık. İnsanlarımız çimlere bassın. gezsin dolaşsın."

 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2012, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER