banner51

EPDK'dan elektrik zammı açıklaması

EPDK'dan elektrik zammı açıklaması: 1 Temmuz'dan itibaren elektrik tarifelerinde vergi ve fonlar dahil yüzde 15 artış yapılmıştır. 1 Temmuz itibariyle mesken aboneleri 100 kwh elektrik için 61.8 TL ödeyecek.

EPDK'dan elektrik zammı açıklaması

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK),dün gerçekleştirdiği toplantıda, elektrik fiyatlarıyla ilgili hem milyonlarca aboneyi hem de devlet şirketi Elektrik Üretim AŞ’yi (EÜAŞ) ilgilendiren kritik bazı kararlar aldı. Kurul, elektriğe yüzde 15 zam yaptığını açıkladı.

EPDK'dan yapılan açıklama şöyle:

"1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren geçerli olan elektrik piyasası tarifelerini belirleyen maliyet bileşenlerinde oluşan artışlar nedeniyle  görevli tedarik şirketlerinden elektrik enerjisi satın alan tüketicilerin tükettiği  elektrik tarifelerinde vergi ve fonlar dâhil  % 15,00 artış yapılmıştır. Söz konusu artışta bir önceki tarife dönemine göre EÜAŞ Toptan Satış Tarifeleri ile görevli tedarik şirketlerinin EÜAŞ harici alımlarına ilişkin maliyeti oluşturan Piyasa Takas Fiyatlarında (PTF) oluşan artışlar en önemli etkenler olmuştur. Bu kapsamda 1 Temmuz itibariyle mesken abonelerince  100 kWh elektrik enerjisi için vergi ve fonlar dahil olmak üzere 61,8 TL ödenecektir."(Habertürk)

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER