Elektrik Kesintisi Tepkisi

Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, kentte son zamanlarda artan elektrik kesintilerinin imalat sanayini olumsuz etkilediğini söyledi ve gerekli önlemlerin acilen alınmasını istedi.

Elektrik Kesintisi Tepkisi
 
Konukoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Gaziantep’te elektrik dağıtımın şirketinin özelleştirilmesinden sonra elektrik kesintilerinin daha sık yaşanmaya başladığını ifade etti. Gaziantep gibi önemli bir sanayi şehrinin bu kesintilerden olumsuz etkilendiğini belirten Konukoğlu, bu konuda üyelerinden gelen şikayetlerin arttığını ifade ederek şunları kaydetti:
 
"Odamıza son dönemde imalat sanayinin sorunlarıyla ilgili iletilen en önemli konuların başında; özellikle şehir içerisinde ve küçük sanayi bölgesinde imalat yapan üyelerimiz tarafından elektrik kesintilerine ilişkin şikayetler geliyor. Sürekli ve kaliteli enerji, imalat sanayinin en önemli girdilerinin başında gelmektedir. Elektrik enerjisindeki ani voltaj dalgalanmaları, uzun süreli kesintiler, düşük voltaj gibi elektrikteki hareketler; makinelerin bozulmasına, dur-kalklardan dolayı hammaddenin zayi olmasına, işgücü verimsizliğine ve maliyetin artmasına neden olmaktadır. Enerji dağıtımının özelleştirilmesinin, sürekli ve kaliteli enerji elde edilmesini sağlayacağı düşünülürken, yeterli bakım çalışmalarının ve yeni yatırımların yapılmaması nedeniyle sık sık elektrik kesintileri imalatı olumsuz etkilemektedir. Üyelerimiz kesintilerle ilgili bilgi almak istediğinde ulaşabilecek yetkili de bulamamaktadır."
 
Üretimde kullanılan en önemli kaynaklardan birisinin elektrik olduğunun altını çizen Konukoğlu, "Sanayimizi olumsuz etkileyen bu konu hakkında ilgili kurum tarafından, acil olarak gerekenlerin yapılması, yeni yatırımların ve bakım faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER