Ekonomide Kadın Gücü

Turkcell, Türkiye'de isteyen herkesin istediği kadına borç verebileceği “Ekonomiye kadın Gücü” projesini, 'Kardelenler' çalışması gibi ülke projesi haline getirmeyi hedefliyor.

Ekonomide Kadın Gücü

 

Turkcell yetkilileri, kadının dünya genelinde statüsünün yükseltilmesi yönünde çalışmaların hız kazandığı Birleşmiş Milletler (BM) 57. oturumu çerçevesinde, Türkiye'deki kadına karşı şiddetin durdurulması, kadının sosyal hayata katılımı hakkında yaptıkları hizmetleri aktarmak için New York'ta, Türk basın mensupları ile bir araya geldi.
 
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, toplantıda yaptığı konuşmada, Turkcell olarak, İsviçre ve Avustralya hükümetlerinin ev sahipliğinde BM'de bu sene 5. kez gerçekleştirilen “Kadının Güçlendirilmesi Prensipleri” etkinliği kapsamında New York'ta bulunduklarını hatırlattı.
 
HERKES İSTEDİĞİ KADINA BORÇ VEREBİLECEK
 
Öztürkler, “Türkiye'de isteyen herkes www.ekonomiyekadingucu.com internet adresinden istediği kadına borç verebilecek. Kadınlarla ilgili istatistik sonuçlarına göre, mikro kredi kullanan tüm kadınlar borçlarının yüzde 100'ünü geri ödedi” dedi.
 
Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) ile beraber yürütükleri “Ekonomiye kadın Gücü” projesiyle, kadının hem sosyal hayata hem üretime katılımını sağlamayı amaçladıklarını vurgulayan Öztürkler, başlangıçta 55 bin kadına mikro kredi sağlamak için yola çıktıklarını söyledi.
 
Bu çalışmayı Türkiye çapında bir projeye dönüştürmeye çalıştıklarını anlatan Öztürkler, kadının sosyal hayata ve üretime katılımını desteklemek amacı ile altyapısını hazırladıkları bir internet ortamı üzerinden, kadınlara, ürettikleri her türlü ürünü satabilme imkanı tanıyacaklarını da dile getirdi. Öztürkler, ülke genelinde 37 milyon kadından iş hayatına atılan kadın sayısının ise sadece 7 milyon olduğuna dikkati çekti.
Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2013, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER