Ekonomi Bürokratları İzmir'e Geliyor

Ekonomi Bakanlığı Müsteşarlığı’na bağlı bir ekip, sağlık serbest bölgeleri ve ihracat getirici projelerin tanıtımı için İzmir’e geliyor. Yapılacak görüşmeler sonrasında, aralarında İzmir’in de olduğu birkaç ilde sağlık serbest bölgeleri kurulması planlandığı belirtildi.

Ekonomi Bürokratları İzmir'e Geliyor

 

Ekonomi Bakanlığı bünyesinde oluşturulan ihracat getirici eylemler projesinin bakanlar kurulunda onaylandıktan sonra hayata geçirileceği bu projeye paralel olarak kurulacak sağlık serbest bölgeleri projesi de Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz arasında istişare edilerek Bakanlar Kuruluna sevk edileceği belirtildi. İlk aşamada aralarında İzmir’in de olduğu birkaç ilde sağlık serbest bölgeleri kurulmasının planlandığı öğrenildi.
AK Parti İzmir Milletvekili Rifat Sait, İzmir’e Sağlık Serbest Bölgesi kurulmasını istediklerini belirterek "Bunun için gerekli çalışmaları yapacağız. Bu İzmir’e önemli bir ekonomik getiri sağlayacaktır. Ayrıca, EXPO 2020 aday olan İzmir’in bu konudaki teması da ‘Herkes için sağlıktır’ Böylece bir taşla iki kuş vurmak istiyoruz” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2012, 12:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER