"Eğer varsa da Torbalı’dan def olsun, gitsin”

Torbalı’da yaşanan koku rezaleti ile ilgili olarak İZMİRGAZ ve Torbalı Belediyesi’nden sonra Ticaret Odası’ndan da açıklama geldi. TTO Başkanı Olgun “İlçede çevreye bu şekilde zarar verecek bir fabrika olduğunu zannetmiyorum. Eğer varsa da Torbalı’dan def olsun, gitsin” dedi.

"Eğer varsa da Torbalı’dan def olsun, gitsin”

Torbalı’da önceki gece itibariyle ilçenin tamamında yoğun gaz kokusu hissedilmişti. Paniğe yol açan ve yoğun kokuyu doğal gaz sanan vatandaşlar, yetkili firmayı arayarak bilgi almaya çalıştı. Konu ile olarak İZMİRGAZ ve Torbalı Belediyesi’nden sonra Ticaret Odası’ndan da açıklama geldi . Kokunun sanayi kuruluşlarından kaynaklandığını yönünde çeşitli spekülasyonların olduğunu fakat netleşen bir durum olmadığını kayd eden Olgun, “Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürlüğü, Torbalı Kaymakamlığı ve Torbalı Belediyesi gerekli incelemeyi yapmaktadır. Kısa sürede inşallah olay çözülür ve kimse zan altında kalmaz.” şeklinde konutu.

KİMSE HALKIN SAĞLIĞI İLE OYNAYAMAZ

Torbalı Ticaret Odası Başkanı Olgun açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Torbalı’da büyük bir koku rezaleti yaşandı. Bu kokunun kaynağı henüz bilinmiyor, yetkililer araştırıyor. Oda olarak bu konuda herhangi bir yetkimiz ve denetim hakkımız bulunmuyor. İlçede bu anlamda çevreye zarar verecek, insanımızı rahatsız edecek bir tesis olduğunu zannetmiyorum. Eğer varsa o firma Torbalı’dan def olsun gitsin. Hiç kimsenin halk sağlığı ile oymaya hakkı yoktur. Ayrıca üretim yapan yüzlerce örnek firmamızı kimse zan altında bırakmasın. Tek bir firmanın tüm ilçeye yayılacak bir atık salması teknik olarak zor görünüyor. İnşallah olay kısa sürede çözülür ve kimse zan altına kalmaz.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Torbalı sakini
Torbalı sakini - 9 ay Önce

Bu olay 4-5 arayla sürekli oluyor bunu yapan bu kimyasalı biriktiriyor ve sonra bir günde özellikle gece herkez uykudayken çevreye salıyor ki tespit edilmesin. ÇEVRE bakanlığı acil olarak yapanı tespit etmeli ve yapan cezalandırılmalı.

Torbali halki
Torbali halki - 9 ay Önce

Uyuyamiyoruz buna çözüm bulunsun bakanlik harekete geçsin.gazdan gözlerimiz yandi uykuda yok.tespit edilmeli hemen

Mutavazi vatandas
Mutavazi vatandas - 9 ay Önce

Rezalet ne pis bir koku bu gazı salanlar derhal bulunmali ve kenti terketmeli

Torbalı
Torbalı - 9 ay Önce

Boğazı mahveden bir koku geceleri korkuyla uyandığımız oldu kokudan gaz kaçağı diye

SIRADAKİ HABER