banner51

Egem, Katkısız Un Üretecek

İzmir merkezli Egem Unlu Mamüller Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tezcan, Manisa’nın Turgutlu İlçesi’nde yaklaşık 23 milyon liralık yatırımla hayata geçirdikleri tesiste, katkısız un üreteceklerini söyledi. Sanayi tipi unun yanı sıra ev tipi un da üreteceklerini söyleyen Tezcan, başta Ege Bölgesi olmak üzere tüm Türkiye’yi ’Egem’ markası tanıştıracaklarını söyledi. 

Egem, Katkısız Un Üretecek
 
Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlediği toplantıda yaptığı yatırımlarla ilgili bilgiler veren Tezcan, "Turgutlu’da 10 milyon dolara yeni bir tesis kurduk. Burada toplam 48 kişiyi istihdam ettik. Ürettiğimiz unları ’Egem’ markasıyla Filistin, Ürdün Suudi Arabistan, Dubai gibi ülkelere de ihraç edeceğiz. Yurtiçinde de bilinen tüm zincir mağazalarda ve marketlerde ürünümüzü bulabilirsiniz" dedi.
 
ÇİFTÇİYLE ANLAŞILDI
Doğal, katkısız ürün yetiştirmek adına çiftçilere sertifikalı buğday tohumu dağıttıklarını ve onlarla işbirliği yaptıklarını da aktaran Tezcan, "Türkiye’deki ilk katkısız unu üretmekten mutluluk ve gurur duyuyoruz. Menemen bölgesinde 18 çiftçimize sertifikalı tohumlarımızı dağıttık. Toplam 200 dönümlük arazide yetiştirilecek buğdayları da biz alıp işleyeceğiz. ’Egem’ olarak yıllık satış hedefimiz ise 200 ton" dedi.
 
BÖLGE HALKI SAHİP ÇIKSIN
 
Kentin, kendi un markalarını yaşatamadığını belirten Tezcan, "Eskiden ev unu anlamında Ege’de 3-4 büyük un firması varken bugün sadece bir tanesi faaliyetlerine devam ediyor. Biz İzmirlilerin Egem’e sahip çıkarak bölgenin ikinci büyük markası yapacağına inanıyoruz. Çünkü ürünleriminiz tamamını müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda oluştu" dedi.
 
KADINLAR EĞİTİLECEK
 
Sadece kar amacı güden bir kuruluş olmadıklarının da altını çizen Tezcan, "Topluma katkı sağlayacak pek çok konuda hazırlayacağımız projelerle öncülük edeceğiz. İlk projemiz ise iş kurmak isteyen küçük ve orta işletmeler için ’Eğitim Atölyesi" yapmak. Burada kadınlarımıza yönelik çeşitli kurslar ile un çeşitlerinden üretilen ürünlerle ilgili eğitim vereceğiz. Ayrıca ekmek israfını önlemeye yönelik çalışmalar da yapacağız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2014, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER