Dünyada İkinci!

IBM Türk Limited Şirketi Genel Sektör Bölüm Müdürü Murat Tozan, temel yatırımlarının hizmet ve yazılım alanında olduğunu belirterek, son 15 yılda yaklaşık 20 milyar dolarlık yazılım yatırımı yaptıklarını kaydetti. Tozan, yatırımlarla dünyadaki en değerli şirketler sıralamasında IBM'in Coca Cola'nın ardından ikinci sırada yer aldığını söyledi.

Dünyada İkinci!

IBM Türk Limited Şirketi İstanbul, Ankara, İzmir'in ardından Bursa’da 4'üncü ofisinin açılışı nedeniyle Çelik Palas Otel'de toplantı düzenledi. Toplantı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan IBM Türk Limited Şirketi Genel Sektör Bölüm Müdürü Murat Tozan, Bursa'daki varlıklarını paydaşlara duyurmak için böyle bir organizasyon yaptıklarını dile getirdi. Üst düzey yöneticilerle 2 yılad bir anket yaptıklarını ve geçen yıl bin 700 CEO'ya bunu uyguladıklarını kaydeden Tozan, şirketlerin varlıklarını sürdürebilmeleri ve ileri gitmeleri için en önemli parametre olarak teknolojinin ilk sırada olduğuna işaret ettiklerini açıkladı.

IBM'in yatırımlarının temelde hizmet ve yazılım alanında olduğunu belirten Tozan, son 15 yılda yaklaşık 20 milyar dolarlık yazılım yatırımı yaptıklarını kaydetti. Yatırımlarla dünyadaki en değerli şirketler sıralamasında IBM'in çok büyük değişim gösterdiğine işaret eden Tozan, Coca Cola'nın ardından ikinci sırada geldiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2012, 12:05
YORUM EKLE

banner47