Doların Ateşi Yeniden Yükseldi

ABD'de vergi reformuna ilişkin iyimser beklentiler piyasaları olumlu etkiledi. Borsalar yükselirken, dolar değer kazandı. Doların dünyada değer kazanması içerde de etkili oldu. Dolar/TL 3,61 seviyesinin üzerini gördü. Euro/TL kuru ise 4,2315 ile rekor kırdı.

Doların Ateşi Yeniden Yükseldi

Güçlü ABD verilerinden ve ABD'deki siyasi gelişmelerden destek bulan doların yaklaşık iki ayın zirvesine çıkmasıyla, dolar/TL'de güne yükselişle başladı.
Haftabaşından bu yana sakin bir seyir izleyen ve dün akşam saatlerinde 3.5750 civarında işlem gören dolar, TL karşısında bu sabah 3,5860 seviyelerinden güne başladıktan hemen sonra 3,6175 seviyesini test ederek temmuzdan bu yana en yüksek seviyesini gördü.


Analistler, güçlü ABD verileri ve ABD'de vergi reformundaki gelişmelerin etkisiyle doların diğer para birimleri karşısında güçlendiğini belirterek, bugün ABD'de açıklanacak tarım dışı istihdam ve işsizlik verilerinin döviz kurları üzerinde etkili olacağını kaydetti.

Teknik açıdan dolar/TL 3,60'ın üzerinde kalıcılık olması durumunda 3,64'ün direnç konumunda takip edileceğini bildiren analistler, olası düşüşlerde 3,55 ve 3,52'nin destek olarak öne çıkacağını dile getirdi.

Euro/TL paritesi 4,2315 ile rekor seviyeye yükseldi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2017, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER