Dolarda son durum ne?

ABD’li rahip Andrew Brunson’un ülkesine dönmesi sonrası Türkiye ABD ilişkileri ve yaptırımlara ilişkin iyimser beklentilerle dolar/TL önceki hafta 5.52’li seviyelere kadar gerilemiş ancak 5.50 seviyesini kıramamıştı. Bu sabah dolar 5.47 seviyelerinde güne başladı.

Dolarda son durum ne?

Dolar/TL bugün yaklaşık üç ayın en düşük seviyesi olan 5.50’nin altını test ederken, Cuma günkü kapanışa göre değer kazancı yüzde 2’ye yaklaştı. Kur 5.50’nin altını test ederek 9 Ağustos’tan bu yana en düşük seviyeyi gördü.

Dolar ne kadar oldu?

Dolar/TL 5.4784/5.4765'dan, euro/TL ise 6.2170/6.2102'den işlem görüyor.

Geçen hafta ise Cumhur ittifakına ilişkin gelişmeler ve küresel riskten kaçışla 5.87'li seviyelere kadar yükselen dolar/TL Cuma günü 5.5975 seviyesinden kapandı. Işık FX Araştırma Uzmanı Yusuf Kavak yarın açıklanacak olan enflasyon raporu ardından piyasada asıl olarak gelecek hafta açıklanacak enflasyon verisinin izleneceğini söyleyerek, “Enflasyona yönelik olarak iyimser bir beklenti hakim, hükümetin enflasyonla topyekün mücadele programı kapsamında yapılan indirimler ve geçen yıldan baz etkisi ile enflasyonda düşüş görülebilir. Bu da TL tarafına olumlu yansıyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER