Doğuş'tan Dev İşbirliği

Doğuş Grubu, spor, moda ve eğlence şirketi IMG Worldwide ile ortaklık anlaşması imzaladı. Nadal, Federer, Sharapova gibi dünyaca ünlü sporcuların temsil haklarını elinde bulunduran IMG, FA Cup'ın da organizasyonunu yürütüyor.

Doğuş'tan Dev İşbirliği

Doğuş Grubu, spor, moda ve eğlence şirketi IMG Worldwide ile ortaklık anlaşması imzaladı.

İki grup arasında ortaklık yüzde 50-50 olacak ve şirketin adı IMG Doğuş olacak.

İstanbul'da düzenlenen törende konuşan IMG Başkanı Michael Dolan şunları söyledi: "Çok istekliyiz, çok heyecanlıyız. Ortaklığı TV yayın haklarıyla Türkiye'nin en başarılı şirketlerinden biriyle gerçekleştirmek istiyoruz. Spora karşı dünyada da çok büyük bir iştah artışı var. Türkiye'de de çok büyük fırsatlar olduğunu düşünüyorum. Ferit Bey ve ben burada bir akademi kurup kuramamaktan bahsettik, biz bu fırsattan mutluluk duyuyoruz. Sporda hedefimiz Türkiye'de de yüksek profilli organizasyonlar oluşturmak."

Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk de yaptığı konuşmada şunları kaydetti: "Spor ve moda dünyasında ne varsa bunu getirecek bir beraberliği sizlerle paylaşmak üzere buradayız. Türkiye ekonomisine maksimum fayda sağlayabilecek bir projenin imzasını atmak üzere buradayız. Doğuş her zaman yenilikçi yaklaşım benimseyerek, dünya lideri gruplarla işbirliği yaparak mevcut duruşunu güçlendirdi. IMG ile imzalanan anlaşma da Doğuş geleneğinin devamı niteliğindedir. Spor ve moda alanındaki her projesi başarı hikayesi olan IMG ile ortaklığımız Türkiye için önemli. Ortaklık yeni bir renk katacak sektörün başlangıcı oluyor. Birçok spor projesine, kulübe yaptığımız desteği Türk sporuna yeni bir kapıyı açmak istiyoruz. Türkiye'nin her bölgesinden sporcular yetiştirilmesi konusunda tam teçhizatlı bir spor okulu kurmayı hedefliyoruz. Türkiye'yi uluslararası arenada başarıyla temsil edebilecek yepyeni bir yapıyı IMG ortaklığıyla oluşturmayı hedefliyoruz.

Doğuş-IMG ortaklığı Türkiye'nin sosyo-ekonomik önemini vurgulaması açısından da önemli. Türkiye'nin belli bir yere geldiğine şahit oluyoruz. IMG'nin Brezilya, Hindistan ve Çin'in yanı sıra Türkiye'de grubumuzla işbirliği yapması gurur verici. IMG bugün Türkiye'ye geliyorsa, niye 10-15 yıl önce gelmemiş bunu iyi irdelememiz lazım. IMG 30'dan fazla ülkede spor, moda ve medya alanında faaliyet gösteren şirket. IMG College denilen pazarlama ve medya hakları konusunda lider şirket. Hindistan'da, Brezilya'da, Çin'de ortaklıkları var. IMG Medya dünyanın en büyük spor programı üreten kurum. Florida'da 400 bin metrekare alanda müthiş spor akademileri var. 60 tenis kortu, 6 futbol sahası, sporcu yetiştiren merkeziyle, oteliyle inanılmaz bir kompleks. Niye bu Türkiye'de olmasın. Türkiye'nin etrafındaki komşuların da çocuklarını göndereceği ve sporcu yetiştireceği bir mekanı da açacağız.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2012, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER