Doğan: Trump'ın sözleri ekonomiye etki etmedi!

Twitter hesabı üzerinden "Türk ekonomisini yok ederim" ifadesini kullanarak paylaşımda bulunan ABD Başkanı Trump'a piyasalardan beklemediği bir cevap geldi. Odak Döviz Genel Müdürü Bilal Doğan, "Türk ekonomisi an itibariyle Trump'ın yazdıklarından etkilenmeyerek, gücünü göstermiştir." dedi.

Doğan: Trump'ın sözleri ekonomiye etki etmedi!

Burak Cilasun - Ben TV

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump tarafından sosyal  medya üstünden Türkiye'ye yönelik ekonomik yaptırım tehditleri, piyasaların açılmasıyla birlikte TL/Dolar kuru bazında küçük bir oynama dışında etkin olamadı. Konuyu Ben TV'ye değerlendiren Odak Döviz Genel Müdürü Bilal Doğan, "Atılan tweetler ekonomimize etki etmedi." dedi.

"HAREKATIN EKONOMİYE OLUMSUZ ETKİSİ YOK"

Operasyonun ekonomiye olumsuz etkisi olacağı iddialarına tepki gösteren Doğan, "Bu harekatın ekonomimiz üstünde hiçbir olumsuz etkisi yok. Çünkü karşımızda direkt bir ülke yok. Sonuçta Türkiye savaşta değil. Türkiye, terör örgütlerini temizliyor. Doğrudan bir ülke ile savaşta olmadığı için ekonomi üstünde olumsuz etkisi olmaz. Bununla birlikte Türk ekonomisi oldukça güçlü, yapısal reformlarını tamamlamış, bankacılık sistemini oturtmuş bir yapıdır. Sıkı bir maliye politikası vardır. Üretim devam ediyor. Uluslararası ekonomi çevreleri tarafından Türk ekonomisinin hızlı bir ivme kazandığı ifade edilmekte. Ayrıca hazırlıklarımızı uzun süredir yaptığımız için psikolojik, sosyolojik ve ekonomik olarak bu operasyona hazırdık. Ülkemiz ekonomik olarak harekata hazır. Trump'un tweetleri ekonomimize etki etmedi. Trump'un hangi tweetine itibar edilebilir ki? Sabah ayrı atıyor, akşam ayrı atıyor. Piyasalar bir kişinin ruh haline göre değişmez." dedi.

"TSK KARŞISINDA DURAMAZLAR"

Operasyonun bir zorunluluk olduğunu dile getiren Doğan, "Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü göz önüne alarak hemen yanı başımızda oluşturulmak istenen terör koridorunu yok etmek için Türkiye olarak buraya girmek zorundayız. Çünkü bizimle doğrudan savaşmayanlar geçmişte yaptıkları gibi bugün de vekalet yoluyla terör örgütlerini kullanarak ülkemizin istikrarını bozmak ve egemenliğine, bağımsızlığına zarar vermek için fırsat kolluyorlar. Buna karşınTürkiye Cumhuriyeti ve ordusu güçlüdür, dimdik ayaktadır. Geçmişimizde ülkemize saldıranlar gerekli dersleri almışlardır. Bugün de alacaklardır. Karşımızda kim olursa olsun, uşakları kim olursa olsun, bunun adına PYD, PKK, YPG vs. adı ne olursa olsun hiçbiri bizim için bir anlam ifade etmez. TSK'nın karşısında duramazlar. Kaçmaya ve saklanacak delik aramaya şimdiden başladılar." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER