Deri modasında favori renk yine siyah

Derim Deri Genel Koordinatörü Rengin Aslan, hem deri modasını yorumladı, hem de Türk dericililiğinde gelinen son noktayı anlattı.

Burak Cilasun / BEN Haber

Shoexpo 43. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı ile birlikte gerçekleştirilen Leather&More 1. Deri ve Deri Giyim Fuarı kapsamında stant açan firmalardan biri de Derim Deri oldu.

Fuarı değerlendiren Derim Deri Genel Koordinatörü Rengin Aslan, "Ayakkabıcılar ve dericilerin bir arada olmasının bir sinerji doğuracağı ve üreticiyi memnun edeceği düşüncesindeyim. İki fuar birbirinden bağımsız gözükse de aslında müşteri anlamında ortak bir portföy oluşturabileceklerini düşünüyorum. Umudumuz bundan sonra da bu birlikteliğin devam etmesi." dedi.

Deride revaçta olan ürünlere ilişkin bilgiler de veren Aslan, "Deriden imal edilen mamüller uzun ömürlü ve tüketici bunun bilincinde. Şu anda en çok ayakkabı, çanta kemer gibi ürünler revaçta gözükse de artık üst giyimde deriyi öyle bir işleyebiliyoruz ki, kalın monttan elbiseye kadar farklı ürünlerde görebiliyoruz.

"DERİ VE DİKİŞ KALİTESİNDE POTANSİYELİMİZ ÇOK YÜKSEK"

İhracata ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Aslan, "Biz deri üreticileri olarak yeni alanlar, yeni pazarlar ve bu pazarlara yönelik ürünlere dair çalışmalar içindeyiz. Deri ve dikiş kalitesi bakımından Avrupa'da birçok ülkeye ihracat yapabilecek potansiyele sahibiz. Derinin imalatı noktasındaki kalitemiz bizi dünyada hep üst seviyelerde tutacak noktada. Şu anda sadece Rus piyasası değil, Almanya'dan Amerika'ya ve Kanada'ya kadar pek çok ülkeye ihracat yapıyoruz." dedi.

"BU YIL DA FAVORİ SİYAH"

Deri modasına dair tüyolar da veren Aslan, "Deride her sezon siyahın vazgeçilmezliği var. Tabii sadece renkle olmaz. Örneğin erkekler için slim fit kalıplar hazırlıyoruz ve bunlar çok moda. Yine erkeklerde kürklü kapşonlar ve trikolar revaçta. Bayanlarda fuşya ve kırmızılar öne çıkıyor. Bunu kürkle zenginleştiriyoruz. Tabii siyahın asaleti yine önde olacak." dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER