Depremzedeler İçin Son Çağrı!

Van'da meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından depremzedelerin kalıcı olarak barınmaları için TOKİ tarafından yaptırılan konutlara başvuruların süresi uzatıldı.

Depremzedeler İçin Son Çağrı!

Van'da 21 Ekim 2011 ve 9 Kasım 2011'de meydana gelen iki depremin ardından TOKİ tarafından yapımına başlanan 15 bin deprem konutunun inşaatlarında sona gelindi. Birçok blok tamamlanıp hazır hale getirilirken, hak sahiplerinin başvurusu için belirlenen süre 28 Haziran'da sona erdi. Birçok depremzedenin başvuru yapamadığı gerekçesiyle süre 19 Temmuz 2012'ye kadar uzatıldı. Van'ın çeşitli bölgelerine yaptırılan konutlara başvuruların 19 Temmuz'da son bulmasının ardından noter huzurunda çekilecek kuralarla depremzedeler kalıcı konutlarını belirleyecek.

Van Valiliği'de yaptığı yazılı açıklamada, "Verilen süre içerisinde müracaat edemeyen vatandaşlarımızın mağduriyetini önlemek için Van merkez mahalleleri, Erçek ve Bostaniçi Beldeleri ile Edremit İlçe merkezi ve köylerinde hak sahipliği müracaat süresi 19 Temmuz 2012 tarihine kadar uzatılmıştır" denildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2012, 14:15
YORUM EKLE

banner47