Deniz Ticaret Odası'nda yeni Meclis Başkanı belli oldu

Tamer Kıran’ın geçen hafta başkan seçilmesiyle sonuçlanan seçimlerin ardından, İMEAK Deniz Ticaret Odası bugün de Meclis Başkanlığı için sandığa gitti. Yeni Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır oldu.

Deniz Ticaret Odası'nda yeni Meclis Başkanı belli oldu

İMEAK Deniz Ticaret Odası'nda seçim maratonu sona erdi. 

Geçen hafta yeni başkanını seçen İMEAK Deniz Ticaret Odası, bugün gerçekleşen ilk Meclis toplantısında da yeni Meclis Başkanı’nı seçti. En yaşlı üye sıfatıyla Yılmaz Ulusoy’un başkanlığını yaptığı ilk Meclis toplantısında üyeler arasında yapılan kapalı oylama sonucunda 114 oy alan Salih Zeki Çakır, İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanlığı görevine seçildi. Çakır’ın yardımcılık görevini ise Kenan Türkantos ve Emin Eminoğlu , Katip Üyeliği ise Serhat Barış Türkmen yapacak.

Meclis Başkanlığı seçiminin ardından değerlendirmelerde bulunan İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran, “Türkiye denizcilik sektörü olarak, Türkiye’nin hedeflerine paralel olarak bizlerin de hedefleri çok büyük. Hedeflerimize ulaşmak için her an daha çok çalışmaya devam edeceğiz. Altını çizerek belirtmek istediğim en net mesajımız Birlik ve Beraberliktir. Meclis Başkanımız Salih Zeki Çakır’ı tebrik ediyor, görevinde başarılar diliyorum. Hep beraber, birlik beraberlik ile Türkiye denizciliğini daha yukarı taşıyacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER