banner51

Coca Cola'dan Açıklama

Coca-Cola Türkiye, Cola-cola'nın içinde alkol bulunduğu haberlerini yalanladı.

Coca Cola'dan Açıklama

Coca-Cola'nın hammaddelerinden meyan kökünün depolanma şartları, yapımında doğadaki bazı canlılardan ekstreler kullanıldığı haberlerinden sonra ortalığa yayılan "içecekte alkol bulunduğuna" ilişkin iddialar da yalanlandı. 

 
Son yıllarda Ortadoğu ve Arap ülkelerindeki Amerikan ve Hristiyan karşıtlığı propagandanın bir parçası haline gelen Coca-Cola aleyhindeki haberlere eklenen ve Türkiye'de de bazı basın organlarında yer alan "Coca-Cola'da alkol var" iddiası firma tarafından yalanlandı. Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölümü Kurumsal İletişim Direktörü Ebru Bakkaloğlu Tüzecan yaptığı açıklamada, şöyle denildi: 
 
"28.06.2012 tarihi itibariyle medyada yer alan, yurt dışı kaynaklı, Coca-Cola'nın içeriğinde alkol bulunduğu yönündeki iddiaları içeren haberlere açıklık getirmek isteriz. Coca-Cola, Türkiye'de, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Alkolsüz İçecekler Tebliği'ne uygun olarak üretilmekte ve aynı bakanlık tarafından denetlenmektedir. Ortadoğu ülkeleri de dâhil olmak üzere tüm dünyada Coca-Cola, alkolsüz ürünler kategorisinde üretilip satılmaktadır. 
 
Coca-Cola'nın içerisinde alkol bulunmadığı analiz raporlarıyla da tescil edilmiştir. Coca-Cola'da alkol bulunmadığını gösteren ilgili analiz raporlarını Coca-Cola'nın www.coca-colaturkiye.com adresli web sitesinde, http://www.coca-colaturkiye.com/hakkimizda/merak-ettikleriniz linkini kullanarak, 'Coca-Cola'nın içerisinde alkol var mı?' soru başlığı altında bulabilirsiniz. Coca-Cola şirketi olarak, ürünlerimizin uluslararası kalite standartlarında olması ve tüketicilerimizin bize karşı güvenini sağlamak ve korumak en önemli önceliğimizdir."
Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2012, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER