Burtarım 2015 Başladı

TÜYAP Bursa Fuarcılık tarafından düzenlenen ’BURTARIM 2015’ adı altında Bursa 13. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa 8’inci Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı, Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. Yurt içi ve dışından çok sayıda sektör temsilcisinin katıldığı fuar, 17 Ekim tarihinde sona erecek.

Burtarım 2015 Başladı
 
BURTARIM 2015’in açılışına Bursa Vali Yardımcısı Mehmet Polat, Filistin Tarım Bakanı Sufian Sultan,  Ak Parti Bursa Milletvekili Önder Matlı, MHP Bursa Milletvekili Tevfik Topçu ve çok sayıda sektör temcileri katıldı. 24 ülkeden 459 firmanın katıldığı ve ülkenin en önemli tarım fuarlarından biri olan BURTARIM 2015’ ile ilgili bilgi veren Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, fuarı bu yıl 300 bine yakın ziyaretçiyi beklediklerini söyledi. Ülkede düzenlenen tüm tarım fuarları arasında 7 iklim kuşağına uygun ürün yelpazesinin sergilendiği tek fuarın BURTARIM 2015 olduğunu dile getiren Ersözlü, "Bu fuar ile çiftçilerin ve mekanizasyon ekipmanları, zirai donanımlar, hayvancılık ekipmanları alım satımı yapan kurum yetkililerinin fuar katılımcısı firmalar ile iş bağlantısı kurmalarını hedefliyoruz" dedi.
 
Fuarda en fazla ilgiyi gören ise traktör üreten firmaların stantları oldu. Fiyatları 130- 240 bin Euro arasında değişen yüksek teknolojili traktörleri inceleyen çiftçiler ise, "Traktörler de teknolojiye ayak uydurdu. Bilgisayar donanımlı bu traktörleri kullanmak için artık üniversite mezunu olmamız gerekecek" dedi.
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2015, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER