Borsa Açılamıyor

İlk seansta saat 10.51’den itibaren teknik bir arıza nedeniyle işlemlerin durduğu Borsa İstanbul’da, ikinci seansın ne zaman başlayacağının belirsiz olduğu öğrenildi.

Borsa Açılamıyor

 

Borsa İstanbul’da, saat 10.51 itibariyle işlemler durdu. Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamaya göre pay piyasası alım satım sisteminde meydana gelen teknik bir nedenden dolayı işlemlere geçici olarak ara verildi. Açıklamada, ayrıca herhangi bir emir girişi veya işlem yapılamadığı ve konu ile ilgili olarak daha sonra bilgilendirme yapılacağı da belirtildi.
 
Bu teknik sorun nedeniyle 1. seans erken sona ererken, 2. seansın zamanında başlayacağı ve 1.seans durdurulana kadar girilen ve gerçekleşen emirlerin geçerliliğini koruyacağı açıklandı fakat daha sonra yapılan yeni açıklamada ikinci seans açılışının zamanında yapılamayacağı duyuruldu. Borsa İstanbul tarafından yapılan duyuruda, Pay Piyasası Sistemindeki teknik sorunun giderilmesine yönelik çalışmalar devam ettiği, bu yüzden 2. seans başlangıç saatinin daha sonra duyurulacağı bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2014, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER