banner51

Becker'den Bir Yenilik Daha

Becker Türkiye Genel Müdürü Volkan Kebir, Türkiye’de son yıllarda yeni inşa edilen binalarda sıklıkla tercih edilen otomatik açma-kapama sistemlerine ilişkin güvenlik konusuna dikkat çekerek, olası tehlikelere karşı uyarılarda bulundu.

Becker'den Bir Yenilik Daha
Dünyanın önde gelen panjur, perde, tente ve endüstriyel kapı sistemleri için motor ve kontrol üniteleri üreticisi Becker’in Türkiye Genel Müdürü Volkan Kebir, otomatik panjurlarda açma-kapama sırasında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı kullanıcıları uyardı.  
 
Özellikle balkon kapı ve pencerelerini kapatma sırasında, panjurun altında saksı ve masa gibi herhangi bir objenin unutulması durumunda, motorun çalışmaya devam ettiğini, ancak bu engel nedeniyle perdenin kapatmayı gerçekleştiremediğini anımsatan Kebir, bu nedenle de panjur aksamlarında kalıcı hasarlar meydana geldiğini belirtti. 
 
Böyle bir durumla karşılaşıldığında panjurun tekrar çalışabilmesi için mutlaka servis hizmeti alınması gerektiğini ifade eden Kebir, daha büyük kazalar için ise uyardı. Kapama sırasında panjurun altında evin küçük çocuğunun ya da evcil bir hayvan da olabileceğine dikkat çeken Kebir, hassas engel algılama özelliğine sahip Becker "PROF+" Motorlar ile bu tip kazaların önüne geçildiğini söyledi. Bu motorların ayrıca, siz evde yokken otomatik açılıp kapanabileceğini belirten Kebir, sistemin kapandıktan sonra dışarıdan zorlama ile açılamayacak kilit sistemine de sahip olduğunu belirtti. 
 
  ENGEL ALGILAYINCA DURAN MOTOR
 
"PROF+"  motorların otomatik panjurlarda fark yarattığını ifade eden Kebir,  konuya ilişkin şunları kaydetti: 
“Hassas engel algılama özelliğinde olan ve kablosuz kontrol opsiyonu sunan Becker "PROF+" motorlar, piyasadaki sıradan motorlara göre kullanıcılara birçok avantaj sağlıyor. Bu motorlarda öne çıkan üst düzey güvenlik, giderek artan talebi beraberinde getiriyor. Aşağı yönde harekette engel oluşturan saksı gibi cisimler ile temas anında motorun çalışması sonlanıyor. Bu özellik hem kullanıcıyı hem de sistemi koruyor. Engel oluşturan cisim ile temastan sonra, yukarı yönde gerçekleştirilen hareket ile oluşturulan baskı kuvveti azaltılırken sistemin zarar görmesi engelleniyor.”
 
SİZ YOKKEN EVİNİZE GÜNEŞ DOĞSUN…
 
"PROF+" motorlarda güneş ve darbe sensörünün kullanıcılara üst düzey konfor ve güvenlik sağladığını vurgulayan Becker Türkiye Genel Müdürü Volkan Kebir, zaman kontrolü sağlayan kumanda ve buton kontrolü ile otomatik açma-kapama zamanlarının belirlenebildiğini sözlerine ekledi. Kebir, şu bilgileri verdi: 
 
“Haftanın her günü için farklı olarak, ya da hafta içi ve hafta sonu farklı olacak şekilde grup kontrolü ile otomatik açma ve kapama zamanlarını ayarlayabilirsiniz. Astro fonksiyon seçimi ile güneş doğduğunda otomatik olarak açılan, gün batımında yine otomatik olarak kapanan panjurlar, enerji tasarrufu sağlamakla kalmıyor, kullanıcılarına yüksek konfor sağlıyor.” 
 
PANJURUNUZU KİMSE AÇAMASIN…
 
"PROF+" motorlarda kullanılacak askı kilit sistemi ise, panjurlar kapandığında ev ve işyerlerini tam koruma altına alıyor. Dışarıdan açma girişimlerine karşı geliştirilen bu sistem ile Becker, konut ve iş yerlerinizde kullanıcılara tam güvenlik sunuyor.  
 
Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER