Bakan Zeybekci'ye Destek

DENİZLİ Ticaret Odası Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu üyesi Necdet Özer, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin Türkiye’de uygulanan teşviklerin 2014 yılı sonuna kadar uzatılması yönündeki açıklamalarını desteklediklerini söyledi. Özer, "Yeni yatırımlar ve yatırımcılar için Denizli’de bu anlamda alt yapısı hazır organize sanayi bölgelerimiz bulunmaktadır.

Bakan Zeybekci'ye Destek
 
Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, Dünya ekonomisinin dalgalandığı dönemde yatırımlar ve ihracatın desteklenmesi gerektiğini söyledi. Yazılı açıklama yapan Özer, "Dünya üzerinde her geçen gün olumlu ya da olumsuz yönde ekonomik dönüşümler yaşanmaktadır. Ekonomik anlamda Dünya ile entegre olmuş, dinamik girişimcileri ile bilinen, ürettiğinin tamamına yakınını Dünya’nın 160 ülkesine ihraç eden Denizlili girişimciler olarak, Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’nin teşviklerin yıl sonuna kadar uzatılması yönündeki açıklamalarını destekliyoruz" dedi.
 
Türkiye’nin geleceği açısından sürdürülebilir hammadde ve enerji kaynaklarının geleceğinin güven altına alınması stratejisini, 2023 yılı hedefleri için gerekli gördüklerini belirten Özer, "Mevcut ve potansiyel pazarları garanti altına almanın ve sürdürülebilir kılmanın yolu, sürdürülebilir hammadde ve enerji kaynaklarının geleceğini güven altına almaktan geçiyor. Bizler, Denizli’ye yeni yatırımlar ve yatırımcıları çekmek, üretimimizi ihracata dönüştürmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bunun için de devletin desteğinin önemli ve gerekli olduğunu biliyoruz. Bu anlamda Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’nin, yatırımcılar ve iş dünyasından gelen talepler doğrultusunda ülkemizde uygulanan teşviklerin 2014 yılının sonuna kadar uzatılacağı yönünde açıklamalarını destekliyoruz. Yeni yatırımlar ve yatırımcılar için Denizli’de bu anlamda alt yapısı hazır organize sanayi bölgelerimiz bulunmaktadır. Bu yönde bölgesel gerçeklikler göz önünde bulundurularak, getirilecek yeni teşviklerle, üretim ve ihracatın desteklenmesine ilişkin girişimler bizlere güven ve güç vermektedir" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2014, 18:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER