Bakan Çelik 'Uzlaşı Şart'

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kıdem tazminatı başta olmak üzere çalışma hayatındaki sorunların çözülebilmesi için işveren ve işçilerin uzlaşmasının şart olduğunu vurguladı.

Bakan Çelik 'Uzlaşı Şart'

Adana’ya gelen Bakan Çelik, beraberinde Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ve Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu ile birlikte merkez ilçe Yüreğir’deki Şanlıurfalılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. ‘Urfa seninle gurur duyuyor’ sloganları eşliğinde karşılanan Çelik, bir süre dernek yöneticileri ve vatandaşlar ile sohbet etti. Bakan Çelik ve beraberindekiler, derneğin ardından Adana Şanlıurfalılar Derneği’ni ziyaret etti. Dernek yönetimi tarafından karşılanan Çelik’e ‘mırra’ olarak bilinen acı kahve ikram edildi.

Adana programı kapsamında partisinin il teşkilatını ziyaret eden Çelik, partililer ile sohbet etti. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çelik, kıdem tazminatındaki gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada, “Kıdem tazminatı konusunda çok fazla yorumlar ve değerlendirmeler var. Sayın Başbakanımız ile yaptığımız son toplantıda Başbakanımızın konuyu çok net cümleler ile açıkladı. Tarafların uzlaşması ile tazminat konusunda yaşanan haksızlıkları gidermek mümkün. Ama işçi ve işveren taraflarının uzlaşması gerekiyor. Hem işçi aleyhine gelişen hem işveren aleyhine gelişen hususlar var. Bu konulardaki çıkış yolunu birlikte bulabilirsek kıdem tazminatı, taşeron çalışma gibi diğer çalışma hayatının sorunları ile ilgili çözümü birlikte bulmuş olacağız. Ama uzlaşı şart” dedi.
 
Çelik, ziyaret programının ardından 5 Ocak Stadyumu’ndaki Adana Demirspor-Şanlıurfaspor karşılaşmasını izleyecek.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2013, 21:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER