Altay tankı seri üretime geçmeye hazır!

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Altay tankı görüşmeleri bitti, yarın dahi imzalayabiliriz. İlk tankın üretimini sözleşme imzasından sonra 18 ay olarak düşünüyoruz." dedi.

Altay tankı seri üretime geçmeye hazır!

AA Finans Masası'na konuk olan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Altay tankının seri üretimi için Karasu'daki yatırımın durduğu ve tank projesinin gecikeceği değerlendirmelerinin asılsız olduğunu kaydetti. Demir Altay tankının seri üretimi için sözleşme görüşmelerinin bittiğini belirterek "Yarın dahi imzalayabiliriz." dedi.

24 NİSAN'DA SÖZLEŞME İÇİN GÖRÜŞMELERE BAŞLANMIŞTI

Milli ana muharebe tankı Altay'ın seri üretimi ve Altay tankına motor geliştirilmesi için başlatılan projede 24 Nisan'da BMC ile sözleşme görüşmelerine başlanması kararlaştırılmıştı. Kara Kuvvetleri'nin günümüz ihtiyaçlarına cevap veren modern bir tanka sahip olması için yürütülen ihale sürecinde SSM tarafından yapılan değerlendirmeler sonunda, Altay tankının seri üretimi ve Altay tankına motor geliştirilmesi için başlatılan Güç Grubu Geliştirilmesi Projesi kapsamında BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ ile sözleşme görüşmelerine başlanması yönünde karar verilmişti.

Altay tankının seri üretimine BMC'nin dışında Otokar ve FNSS talip olmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER