Almanya'dan Bodrum'a Uçuşlar Başlıyor

Bodrum’dan Almanya’nın başkenti Berlin ile Hamburg’tan tarifeli uçak seferleri başlıyor.

Almanya'dan Bodrum'a Uçuşlar Başlıyor
Almanya’dan Bodrum’a ilk etapta haftada birer sefer olmak üzere 2016 yılı Mayıs’tan Ekim sonuna kadar 6 aylık süreçte tarifeli uçak kalkacak. Germania Fluggesellschaft şirketinin Bodrum ile Berlin ve Hamburg arasında karşılıklı tarifeli uçak seferleri düzenleyeceği bildirildi. Bodrum Belediye Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıya CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Milas- Bodum Havalimanı terminali işletmeciliğini de yapan TAV Havalimanları Pazarlama Müdürü Serkan Karahatay, Alman havayolu şirketinin uluslararası satış direktörü Claus Altenburg ve pazarlama direktörü Vicky Kramer ile Bodrum Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Melih Alemdar katıldı.
 
2016 turizmi için çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürdüklerini belirten Başkan Mehmet Kocadon, "TAV ile birlikte iyi yol aldık. 2016 yılında daha iyi bir ekonomi yakalamak için çalışmalarımız Eylül ayından itibaren devam ediyor. Germania Havayolu Şirketi Bodrum’a tarifeli uçak seferleri koyuyor. Burada esas amacımız kış turizmini geliştirmek. Ekim ayından sonrası için de tur operatörleri, acenteleri Germania Havayolu şirketi ile görüşüp Bodrum’un kış turizmine uygunluğunu anlatmaları konusunda çalışmalar yapacağız. Gelişen, büyüyen en büyük pazarımız Almanya" dedi.
 
"UÇUŞLAR KÜLTÜRÜMÜZÜ BİRLEŞTİRECEK, TİCARETİMİZİ GELİŞTİRECEK"
 
Bodrum’u Berlin ve Hamburg ile birleştirdiklerini kaydeden TAV Havalimanları Pazarlama Müdürü Serkan Karahatay ise "Dışarıdan bakıldığında sadece uçaklara yer hizmeti veren bir yapıda gibi görünsek bile aslında turizm elçisi gibi, bulunduğumuz bölgelerde turizmin gelişmesi adına da yoğun mesai harcıyoruz. Bunun güzel bir örneği de Germania Havayolu ile oldu. İnşallah bu uçuşlar sadece yolcu taşımayacak. Kültürlerimizi birleştirecek, ticaretimizi geliştirecek, güzel bir köprü olacak" diye konuştu.
 
BODRUM’UN SAKİNLİĞİ ŞAŞIRTTI
 
Güneşli havaya ve hissedilir sıcaklığın yer yer 30 dereceyi bulduğu, deniz suyu sıcaklığının ise 23 derece ölçüldüğü Bodrum’un iklimine hayran kalan Claus Altenburg, ilçenin turist anlamında sakin oluşuna şaşırdı. Altenburg "Kasım ayındayız. Hava çok güzel. Neden burada kimsenin olmadığını merak ediyoruz. Buradaki çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız. Burada uzun bir hikayemiz olacağına, büyük projeler yapacağımıza inanıyoruz. 6 ay boyunca kesintisiz uçacağız. Bizim için bir başlangıç" dedi. Şirketin pazarlama direktörü Vicky Kramer’de, Bodrum’u sosyal dokunun, doğanın en güzel şekilde, bir bütünlük içerisinde yaşanan bir destinasyon olarak gördüklerini belirtti.
 
Germania Havayolu Şirketi’nin yetkilileri Başkan Kocadon’a toplantı sonunda uçak maketi hediye etti. Uçuşlarda talebin artması durumunda sefer sayısında artış olabileceği belirtildi.
 
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER