banner51

Albaraka Türk Ödülü Kaptı

Albaraka Türk'e uluslararası kurumsal yönetim ödülü verildi.

Albaraka Türk Ödülü Kaptı

Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerindeki bankaların kurumsal yönetim uygulamaları açısından değerlendirilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla, merkezi Dubai 'de bulunan Hawkamah Kurumsal Yönetim Enstitüsü tarafından yapılan yarışmada, Albaraka Türk'e kurumsal yönetim ödülü verildi.

Albaraka Türk açıklamasına göre, bu yıl beşincisi düzenlenen yarışmaya, dokuz ülkeden çok sayıda banka katıldı. Değerlendirmelerin ardından finale kalan beş bankanın üst düzey temsilcileriyle, kurumsal yönetim alanında önde gelen isimlerden oluşan jüri, mülakat gerçekleştirdi. Hawkamah Kurumsal Yönetim Enstitüsü'nün düzenlediği yarışmada, Albaraka Türk, onur ödülünü 12 Haziran'da Jumeira Emirates Tower Hotel'de düzenlenen törende aldı. Mülakatla belirlenen sonuçların ardından, BBK ve National Bank of Oman da Albaraka ile birlikte onur ödülüne layık görüldü.

Katılımcıların, "İyi Kurumsal Yönetim Uygulamasına Bağlılık", "Yönetim Kurulunun Yapısı ve İşleyişi", "Kontrol Ortamı ve Süreçler", "Kamuyu Aydınlatma ve Şeffaflık "ile " Pay Sahiplerinin Hakları"ndan oluşan beş başlık altında değerlendirildiği yarışmada, Albaraka Türk, birçok konuda sektör ortalamasının üzerinde performans gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2012, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER