banner51

Acıbadem Sigorta Satılıyor

Acıbadem Sigorta’nın yüzde 90’ının Malezyalı grup Abraaj’a satılacağı belirtildi.

Acıbadem Sigorta Satılıyor
Reuters haber ajansı Acıbadem Sigorta’nın yüzde 90’ının MalezyaAbraaj’a satılacağını duyurdu.
 
Malezyalı grup Abraaj’ın Acıbadem Sigorta’daki yüzde 50 payını yine Malezyalı grup Khazanah Nasional’e satma kararı aldığı belirtildi.
 
Şirketten yapılan açıklamada, Khazanah’ın, Abraaj ve Aydınlar ailesinden yüzde 90 hisseyi 250 milyon dolara satın alacağı ifade edildi.
 
Khazanah şirketinden yapılan açıklamada, “Acıbadem Sigorta’nın yüzde 90’ını 250 milyon dolara satın alacağız” ifadesi kullanıldı.
 
ACIBADEM SAĞLIK HİZMETLERİ DE SATILMIŞTI
 
Abraaj Capital ve Aydınlar ailesi, hastane zinciri Acıbadem Sağlık hizmetleri'nin yüzde 75 hissesini Aralık 2011'de Malezyalı ulusal varlık fonu Khazanah Nasional'a satmıştı.
 
Satış sırasında Acıbadem Sağlık'ın piyasa değeri 1,68 milyar dolar olarak belirlenmişti. Satışla Abraaj, Acıbadem Sağlık'tan tamamen çıkarken, Aydınlar ailesi yüzde 25 hissesini korudu.
 
Acıbadem Sağlık ve Hayat Sigorta'nın yüzde 50'si Walnut Holding Cooperaite U.A.'ye, yüzde 49,99'u ise Mehmet Ali Aydınlar'a ait.
 
Walnut Holding Cooperaite U.A. uluslararası yatırım şirketi olan Abraaj Capital bünyesinde faaliyet gösteriyor.
 
Ödenmiş sermayesi 71,5 milyon lira olan Acıbadem Sigorta, hastalık/sağlık branşında yüzde 10,3 pazar payı ile geçen yılsonu itibariyle Yapı Kredi Sigorta ve Allianz'ın ardından Türkiye pazarında üçüncü sırada yer alıyordu. Allianz, Mart ayı sonunda Yapı Kredi Sigorta'yı 1,6 milyar liraya satın almıştı.
Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2013, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER