banner51

17 Dev Şirketin Yöneticisi İstanbul'da

500 milyar dolarlık cirosu olan şirketlerin üst düzey yöneticileri, Yatırım Danışma Konseyi'ne katılmak üzere İstanbul’a geldi.

17 Dev Şirketin Yöneticisi İstanbul'da

Yatırım Danışma Konseyi toplantısında 8 farklı ülkeyi ve 12 farklı sektörü temsilen 17 çok uluslu firmanın üst düzey yöneticisi (CEO) katılıyor.

Zirveye, Hindistan, İspanya, ABD, Japonya, Avusturya ve İngiltere gibi farklı ülkelerden, tekstil, finans, sağlık, telekomünikasyon ve lojistik gibi farklı alanlardan şirketler geldi. Zirveye Aditya Birla, BBVA, Bayer, Citigroup, GE Healtcare, Huawei, IBM, Inditex, ITOCHU, Mango, Ogilvy, Coca Cola, Timken, Western Union, UPS, Verbund ve Vodafone şirketlerinin CEO ve başkan yardımcısı düzeyindeki isimleri katılıyor.

Bu şirketler, dünyada 2.8 milyon kişiye istihdam sağlarken ve ciroları da 500 milyar doların üzerinde bulunuyor.

Yatırım Danışma Konseyi, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında 7. kez toplanıyor. Hükümet, dev şirketlere yeni teşvik sistemini anlatarak Türkiye’deki yatırımlarını arttırmasını isteyecek ve beklentilerini soracak. Zirveye, IMF Başkanı Christine Lagarde ile Dünya Bankası Kıdemli Başkan Yardımcısı Mulyani Indrawati de katılıyor. Lagarde, başkanlık görevine gelmesinin ardından Türkiye’ye ilk kez gelmiş olacak.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2012, 09:40
YORUM EKLE

banner47