Öğretmenlerin merak ettiği ücret!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Milli Egˆitim Bakanlı (MEB) Anadolu Üniversitesi (AÖF) tarafından düzenlenen sınavlarda salon başkanı ve gözetmen olarak görevli olan öğretmenlerin alacakları ücretler belli oldu. Peki, sınavlarda görevli öğretmenlerin 2019 yılı ücretleri ne kadar oldu?

Öğretmenlerin merak ettiği ücret!

2019 yılı itibariyle sınavlarda salon başkanı ve gözetmen olarak görevli olan öğretmenlerin oturum başına alacakları sınav görevi ücretlerinin ne kadar olduğu merak ediliyor. İşte 2019 yılında sınavlarda görevli öğretmenlerin alacağı ücretler…

SINAVLARDA GÖREVLİ ÖĞRETMEN ÜCRETLERİ NE KADAR?

Maliye Bakanlığı, 2019 yılının ilk yarısında uygulanacak maaş katsayıları genelgesini yayımladı.Buna göre, 1 Ocak 2019-30 Haziran 2019 döneminde geçerli olmak üzere; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 154 üncü maddesi uyarınca aylık gösterge tablosunda yer alan rakamlar ile ek gösterge rakamlarının aylık tutarlara çevrilmesinde uygulanacak aylık katsayısı (0,108550) olarak belirlenmiştir.

MEB ve ÖSYM yaptığı sınavlarda görevli ücretlerini belirlerken bu katsayıyı kullanmaktadır.

2019 Zam oranları ve 2018 son 6 aylık enflasyon oranlarından sonra MEB merkezi sınav görevlilerin ücretleri belli olmuş oldu. Buna göre Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Anadolu Üniversitesi (AÖF) sınavlarında salon başkanı, gözetmen ve yedek gözetmen ücretleriyle ilgili açıklamaya göre ücretler şu şekilde belirlendi:

MEB SINAV GÖREVLİSİ ÜCRETLERİ

Salon Başkanı: 181 TL
Gözetmen: 176 TL
Yedek Gözetmen: 132 TL

AÖF SINAV GÖREVLİSİ ÜCRETLERİ

Salon Başkanı: 100 TL
Gözetmen: 90 TL

Anadolu Üniversitesi tarafından verilecek olan bu ücretlerin artması beklenirken 2019 yılı itibariyle herhangi bir artıs¸ yapılmadı.

ÖSYM SINAV GÖREVLİSİ ÜCRETLERİ

Salon Başkanı: 198 TL
Gözetmen: 165 TL
Yedek Gözetmen: 132 TL

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER