Genç mezunlar yeni yaşamlarına uğurlandı

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi 2018 - 2019 Öğretim Yılı mezunları, düzenlenen törende diplomalarını aldı.

Genç mezunlar yeni yaşamlarına uğurlandı

İzmir'in ilk Sağlık Bilimleri Fakültesinin Beslenme ve Diyetetik, Hemşirelik ile Sosyal Hizmet Bölümlerinden mezun gençler için düzenlenen törene Dekan Prof.Dr. Derya Özer Kaya ev sahipliği yaparken; Rektör Prof.Dr. Saffet Köse, Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Tülin Koç, Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Turan Gökçe, Prof. Dr. Adnan Kaya, Prof. Dr. İrfan Karatede, Dekanlar, akademisyenler, STK temsilcileri ile aileler katıldı. Rektör Prof. Dr. Saffet Köse gençleri, ailelerini ve tüm fakülte hocalarını tebrik ederek başladığı konuşmasında; sağlıkta Türkiye'nin eriştiği noktaya dikkat çekti. Prof. Dr. Köse, "Bugünkü mezun kardeşlerimizle biz de bu alana değerli neferler armağan ediyoruz. Kendilerine bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Ülkemizin sağlık hizmetlerine çok değerli katkılar sunacağına olan inancımı tekrarlamak istiyorum" dedi.

İlk kurulan bölüm olarak beşinci dönem mezunlarını veren hemşirelikte şu ana kadar toplam 876 hemşirenin ülkeye kazandırıldığını belirten Dekan Prof. Dr. Derya Özer Kaya da, ilk mezunlarını uğurlayan Beslenme ve Diyetetik'te 78 diyetisyenin, Sosyal Hizmet bölümünde ise 31 Sosyal Hizmet uzmanının sağlık ordusuna katıldığını kaydetti. Kaya, akademik ve idari personeliyle tam bir özveri ruhuyla çalıştığını belirttiği fakültelerinin öğrencilerine en iyisini, en güncelini aktardıklarını belirterek; mezunlara şöyle seslendi:

"Fakültemizden aldığınız eğitim ve diplomalarınız sizlerin altın bileziğiniz. Şu an öğrendiğiniz bilgiler meslek hayatına atılmanızda yeterli olmakla birlikte değişen ve gelişen bilimsel ve teknolojik yenilikleri takip etmek, uyum sağlamak, sürekli kendinizi geliştirmek ve yaşam boyu öğrenmeye açık olmak zorundasınız. Tüm bunlarla birlikte, yaptığınız her işte şu 8 ilkeyi sürekli gözetmeniz gerekmektedir. Bunlar, merhamet, şevkat, sabır, sır tutma, cömertlik, sadakat, şükür ve doğruluktur. Bu ilkeleri gözeterek Kâtip Çelebili olma ruhunu hep taşımanızı ve bizlerle teması devam ettirmenizi temenni ediyoruz. Bir Kâtip Çelebili olarak yaptığınız her işte başarılı olacağınıza inancım tamdır. Yolunuz insan onurunu korumak ve yüreklerde çiçekler açtırmak olsun."

BİRİNCİLİĞİNİ MERHUM BABASINA HEDİYE ETTİ

Mezunlar adına konuşan fakülte birincisi Diyetisyen Mesude Fıçı da "Ülkemizin dört bir tarafında vereceğimiz sağlık hizmetiyle vatanımız için çalışmaya hazırız" diyerek başladığı konuşmasında; başarısında emeği geçen ailesine ve tüm hocalarına teşekkür etti. Fıçı, fakülte birinciliğini, merhum babasına ve her zaman yanında olan annesi ile ablasına hediye etti. Fıçı mezuniyet kütüğüne ismini çakarak, başarısını ölümsüzleştirdi.

Mezuniyet belgelerinin takdiminin ardından bölümlerinin meslek antlarını okuyan sağlık ordusunun genç neferleri, haklı gururlarını kep atarak törene katılanlarla paylaştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER