Ege'nin ateşi 4 yıl sonra yeniden 'alev alev'

Ege Üniversitesi'nde dört yıldan bu yana yapılamayan Bahar Şenlikleri Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın girişimiyle yeniden gerçekleştirildi

Ege'nin ateşi 4 yıl sonra yeniden 'alev alev'

Ege Üniversitesi'nde "Bahar Şenlikleri" coşkulu başladı. Ege Üniversitesi bu yıl 39'uncusu düzenlenen Bahar Şenliği ile renklendi. Görkemli bir yürüyüşle başlayan şenlik, Egeli öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.

Zübeyde Hanım Kız Öğrenci Yurdu önünde başlayan şenliğe, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kutsal Turhan, Prof. Dr. Canan Fisun Abay, Prof. Dr. Mehmet Ersan, EÜ Senato Üyeleri, akademisyen ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği yürüyüşte çok renkli anlar yaşandı. Onuncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı eşliğinde yürüyen kortej, Tören Şölen Alanında toplandı.

"REKTÖRÜNÜZ OLARAK HER ZAMAN ARKANIZDAYIM"

Tören Şölen Alanında Ege Üniversitesi 39. Geleneksel  Bahar Şenlikleri açılış konuşması yapan Rektör Prof. Dr. Budak, 4 yıldır  şenliklerin yapılamadığını; öğrencilerin çok çalıştıklarını ve yorulduklarını dolayısıyla da eğlenmeye hakları olduğunu söyledi. Rektör Prof. Dr. Budak, "Rektörünüz olarak her zaman arkanızdayım ve yanınızdayım. Kampüs içinde sürekli sizinle iletişim halindeyim. Sizler için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Ege Üniversitesi kampüsünde huzur ve güven ortamı hakim. Bundan sonra daha güzel aktiviteler ile birlikte olacağız" dedi.

Daha sonra şenlik ateşini yakan Rektör Prof. Dr. Budak tüm öğrencilere iyi eğlenceler diledi. Şenlikte çeşitli Ege Üniversitesi öğrenci toplulukları dans gösterisi sahneledi. Hip Hop dans grubu gösterisiyle öğrencilerden büyük beğeni aldı. Rektör Prof. Dr. Budak sahneye çıkarak Hip Hop grubu ile dans ederek eğlenceli dakikalar yaşadı.

39.'SU DÜZENLENİYOR

Ege Üniversitesi 39. Geleneksel  Bahar Şenlikleri 4 yıl aradan sonra yeniden başladı. Geçtiğimiz 4 yıl boyunca çeşitli sebeplerden dolayı gerçekleştirilemeyen Ege Üniversitesi Bahar Şenlikleri bu yıl Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak'ın öncülüğünde yeniden düzenleniyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2018, 16:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER