BİLSEM kayıtları ne zaman?

2019 BİLSEM mülakat sonucu MEB tarafından 21 Ağustos’ta erişime açıldı. Kurumun sonuçları açıklamasıyla birlikte BİLSEM kayıt tarihleri listede adı yer alan adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, Bilim ve Sanat Merkezi kayıtları ne zaman yapılacak?

BİLSEM kayıtları ne zaman?

MEB BİLSEM sonuçları ile ilgili detayları resmi internet adresi üzerinden paylaştı. Açıklanan mülakat sonuçlarında kayıt hakkı elde eden adaylar için sürecin ne zaman başlayıp ne zaman sona ereceği bilgisi de paylaşıldı. İşte Bilim ve Sanat Merkezi kayıtları ile ilgili bazı bilgiler…

Genel Yetenek alanında bireysel değerlendirmeye alınan öğrenciler için taban puan tüm sınıf düzeyleri için 130, resim yetenek alanında bireysel değerlendirmeye alınan öğrenciler için taban puan tüm sınıf dzeyleri için 90, müzik yetenek alanında bireysel değerlendirmeye alınan öğrenciler için taban puan tüm sınıf düzeyleri için 70 olarak belirlendi.

BİLSEM SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Öğrenciler, bireysel değerlendirme sonuçlarını öğrenci kimlik numarası ile birlikte http://www.meb.gov.tr adresinden öğrenecekler.

BİLSEM SONUÇ SORGULAMA SAYFASI

KAYITLAR HANGİ TARİHTE?

Bilim ve sanat merkezine kayıt hakkı kazanan öğrenciler 26 Ağustos-13 Eylül 2019 tarihleri arasında bulundukları il/ilçeye en yakın BİLSEM'e başvurarak kayıtlarını yaptırabilirler. Genel zihinsel, resim ve müzik yetenek alanında bireysel değerlendirmelere ilişkin itirazlar; 22-28 Ağustos 2019 tarihleri arasında öğrenci velisi tarafından il millî eğitim müdürlüklerine yapılacaktır.

20 BİN ÖĞRENCİ YERLEŞTİ

BİLSEM yerleştirme sonuçlarına göre, 20 bin 263 öğrenci merkezlere yerleşmeye hak kazandı. Bunlardan 4 bin 414'ünü 1. sınıf, 7 bin 299'unu 2. sınıf, 8 bin 550'sini ise 3. sınıf düzeyindeki öğrenciler oluşturdu. Yerleştirme sonuçlarına göre, BİLSEM'lere devam eden öğrenci sayısı 42 bin 832'den 63 bin 95'e yükseldi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER