Ara tatil yaklaşıyor! İşte ilk ara tatil tarihi...

Tatil programlarını erkenden yapmak isteyen veliler okullar ne zaman kapanacak merak ediyor. Bu sene yeni tatil sistemiyle beraber ara tatiller de yapılacak. İlk ara tatil sayesinde Ocak ayı gelmeden, öğrenciler dinlenme fırsatı bulacak. Peki, okullar ne zaman kapanacak? İlk ara tatil ne zaman?

Ara tatil yaklaşıyor! İşte ilk ara tatil tarihi...

Ara tatil tarihi aklaşıyor. Bu yıl 4 kez kapanacak olan okullar, öğrenciler için dinleme ve dersleri için daha geniş vakit ayırma imkanı sunacak. Peki okullar ne zaman kapacak ve ara tatiller hangi günlere denk geliyor?

İLK ARA TATİL NE ZAMAN?

MEB'in yeni düzeninde okullarda ek ara tatiller de olacak. İlk dönemin ortasında bir tane ve ikinci dönemin ortasında da bir tane olmak üzere belirlenen ara tatillerin tarihleri merak ediliyor. İlk ara tatil 18-22 Kasım tarihlerine denk gelecek.

1. DÖNEM NE ZAMAN BİTECEK?

1. dönem 17 Ocak 2020 tarihinde sona erecek. İkinci dönem 3 Şubat 2020 tarihinde başlayacak.

İKİNCİ ARA TATİL NE ZAMAN?

İkinci ara tatil 6-10 Nisan 2020 arasında yaşanacak. 13 Nisan 2020'de ikinci dönem başlayacak.

2020 YAZ TATİLİ NE ZAMAN?

19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatili başlayacak.

TENEFFÜS SÜRELERİ UZATILDI

Bir ders saati süresinin eskisi gibi 40 dakika olduğu ilköğretim kurumlarının teneffüs sürelerine ilişkin düzenleme yapıldı.

Yönetmelikte yapılan değişiklikle çocuğun sosyal gelişimine katkı sağlayan teneffüs süreleri uzatıldı. Daha önce 10 dakika olan tam gün eğitim yapılan okullardaki teneffüs süreleri en az 15 dakikaya çıkarıldı. İkili eğitim yapılan okullarda ise bu süre en az 10 dakika olacak.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER