Yunanistan'da Erken Devir Teslim

Maliye Bakanı olarak atanan Yunanistan Ulusal Bankası (NBG) Başkanı Vassilis Rapanos'un sağlık durumu nedeniyle görevi kabul edemeyeceğini bildirmesinin ardından yeni bakan Sturnaras oldu.

Yunanistan'da Erken Devir Teslim

Yunanistan'da yeni Maliye Bakanı Yannis Sturnaras oldu. Başbakanlıktan yapılan açıklamada, Başbakan Antonis Samaras'ın kararıyla Yunanistan Maliye bakanlığı görevine, Atina Üniversitesi Ekonomi Profesörü ve Ekonomik ve Endüstriyel Araştırmalar Vakfı (IOBE) Genel Müdürü olan Yannis Sturnaras'ın getirildiği bildirildi.

Avrupa Birliği Ekonomik ve Parasal Birliği üyesi olan 55 yaşındaki Sturnaras, 1989-1994 yılları arasında Yunanistan Merkez Bankası'nda özel danışmanlık ve Yunanistan Ticaret (Emporiki) Bankasında da Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Sturnaras, Yunanistan'da 17 Haziran seçimleri öncesi oluşturulan geçici hükümette de Kalkınma Bakanı olarak görev yapmıştı. Geçen hafta Maliye Bakanı olarak atanan Yunanistan Ulusal Bankası (NBG) Başkanı Vassilis Rapanos, dün sağlık durumu nedeniyle görevi kabul edemeyeceğini bildirmişti.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2012, 17:25
YORUM EKLE

banner47