Yılın Kişisi Belli Oldu!

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, TIME dergisinin okuyucuları tarafından yılın kişisi seçildi.

Yılın Kişisi Belli Oldu!
Modi, time.com'da oluşturulan portalda kullanılan yaklaşık beş milyon oyun yüzde 16'sından fazlasını alarak zirveye yerleşti.
 
Okuyucuların verdiği kararın bağlayıcı bir özelliği bulunmuyor ve yılın kişisi, TIME dergisinin editörleri tarafından seçiliyor. Seçilen isim yarın açıklanacak.
 
Hindistan'da mayıs ayında yapılan seçim kampanyası maratonunda ülke ekonomisini canlandırma sözü veren ve ülkenin 15. başbakanı olan Narendra Modi, milliyetçi Bharatiya Janata Partisi'nin lideri.
 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 29'UNCU SIRADA
 
Oylamada, Ferguson'daki göstericiler ikinci sıraya yerleşirken, ilk beş arasında Hong Kong'daki gösterilerin lideri Joshua Wong, Pakistanlı kadın hakları eylemcisi Malala Yusufzay ve Batı Afrika'da Ebola'yı tedavi eden doktorlarla hemşireler bulunuyor.
 
Anket sonucunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 29’uncu sırada yer aldı. Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad 26’ncı olurken, IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi ise listede 43’üncü sırada yer aldı. ABD’li reality şov yıldızı Kim Kardashian ise 33’üncü oldu.
 
Papa Françesko, geçen yıl TIME dergisi tarafından yılın kişisi seçilmişti.
 
Derginin 1927 yılından bu yana bu unvanı verdiği ünlüler arasında Mahatma Gandi, Adolf Hitler, Kraliçe Elizabeth, Martin Luther King Jr., ABD Başkanı Barack Obama ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yer alıyor.
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2014, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER