banner51

Yemin Sonrası Hemen Merkel'e Gidecek

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan sosyalist François Hollande, 15 Mayıs'ta yemin ederek göreve başladıktan sonra aynı gün Almanya Başbakanı Angela Merkel'la görüşmek için Berlin'e gidecek.

Yemin Sonrası Hemen Merkel'e Gidecek

Fransa'daki cumhurbaşkanlığı seçiminde Almanya Başbakanı Angela Merkel'in açıktan hedef aldığı Fransa'nın yeni Cumhurbaşkanı François Hollande, önümüzdeki salı günü yemin ederek göreve başladıktan hemen sonra Berlin'i ziyaret edeceği belirtildi.

Alman hükümet sözcüsü Steffen Seibert, hükümet ve devlet başkanlarının Berlin'e ilk gelişlerinde yapıldığı gibi Hollande'ın da başbakanlıkta askeri törenle karşılanacağını söyledi.

Hollande'ın ilk resmi ziyaretini Almanya'ya yapmasının iki ülke arasındaki sıkı ilişkilerin bir göstergesi olduğunu ifade eden Seibert, "Bu buluşma bir tanışma görüşmesi niteliğinde. Görüşmede belirli kararlar alınmayacak" dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa'nın yeni cumhurbaşkanı François Hollande, önümüzdeki hafta ABD'de düzenlenecek G-8 zirvesinde de biraraya gelecek.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2012, 15:00
YORUM EKLE

banner47