'Yargıç' 17 Ekim'de Gösterimde

Oscar adayı Robert Downey Jr. (Chaplin, Tropic Thunder) ile Oscar ödüllü Robert Duvall’ı (Tender Mercies) beyaz perdede ilk kez bir araya getiren ’The Judge’ (Yargıç) 17 Ekim’de gösterime giriyor. Oscar adayı Vera Farmiga (Up in the Air) ve Oscar sahibi Billy Bob Thornton’ın (Sling Blade) da yer aldığı filmi David Dobkin yönetti.

'Yargıç' 17 Ekim'de Gösterimde
Downey, ’The Judge’ta (Yargıç), büyük şehirde savunma avukatı olan Hank Palmer’ı canlandırıyor. Hank bir kasaba yargıcı olan, arasının açık olduğu babası (Duvall) cinayetle suçlanınca çocukluğunun geçtiği yere dönüyor. Gerçeği öğrenmek için çabalayan Hank, bu süreçte yıllar önce bırakıp gittiği ailesiyle de yeniden bağ kuruyor.
 
Filmin yıldız oyunculardan oluşan kadrosunda Vincent D’Onofrio, Jeremy Strong, Dax Shepard, Leighton Meester, Ken Howard, Emma Tremblay, Balthazar Getty ve David Krumholtz da yer alıyor.
 
’The Judge’un (Yargıç) yapımcılığını Susan Downey, David Dobkin ve David Gambino; yönetici yapımcılığını ise, Herbert W. Gains, Robert Downey Jr., Jeff Kleeman ve Bruce Berman üstlendi. Filmin senaryosu Nick Schenk ve Bill Dubuque; hikayesi de Dobkin ve Schenk’in imzasını taşıyor.
 
Dobkin’in kamera arkası ekibi, görüntü yönetiminde Oscar ödüllü Janusz Kaminski (Saving Private Ryan, Schindler’s List), yapım tasarımında Mark Ricker, kurguda Mark Livolsi ve kostüm tasarımında Marlene Stewart’tan oluşuyor. Filmin müziği 12 kez Oscar adayı olmuş Thomas Newman’a (Saving Mr. Banks, Skyfall) ait.
 
Warner Bros. Pictures’ın Village Roadshow Pictures işbirliğiyle sunduğu, Big Kid Pictures/Team Downey yapımı bir David Dobkin filmi olan ’The Judge’ın (Yargıç) dağıtımını, bir Warner Bros. Entertainment kuruluşu olan Warner Bros. Pictures ve seçili bölgelerde Village Roadshow Pictures gerçekleştirecek.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER