banner51

Yanan Araçtan Böyle Kurtarıldılar

Brezilya’da göstericilerin 2014 Dünya Kupası öncesi hükümeti protesto etmek yaptıkları gösteride bir araç alev aldı. Göstericiler araçtaki 5 kişiyi alevlerin arasından kurtardı.

Yanan Araçtan Böyle Kurtarıldılar

 

Brezilya’da sokaklara dökülen göstericiler dün az kalsın bir faciaya neden oluyordu. Volkswagen marka aracıyla kapatılan yoldan geçmeye çalışan bir sürücü, araç alev alınca diğer 4 aile bireyiyle birlikte alevlerin arasından kaldı. Olay sonrasında çevredeki göstericiler ailenin imdadına yetişti. Aracın yanına gelerek kapıları açan göstericiler aile üyelerini araçtan çıkarmayı başardı. Aile bireyleri kurtarıldıktan sonra aracı çalıştıran bir gösterici ise yanan aracı birkaç metre ileri sürerek yaşanabilecek muhtemel bir faciayı son anda önledi.
 
Brezilya’da göstericiler uzun süredir Dünya Kupası harcamalarını eleştirerek buraya yapılan kamu harcamalarının eğitim ve sağlık sektörlerine aktarılmasını istiyor. Brezilya’da yapılacak Dünya Kupası’nın iptal edilmesini isteyen göstericiler sokaklara çıkarak güvenlik güçleri ile çatışıyor.
Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2014, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER