Ülkesine Geri Dönüyor

Müşerref, genel seçim için ülkesine dönmeyi planlıyor.

Ülkesine Geri Dönüyor

 

Pakistan'ın eski Devlet Başkanı Pervez Müşerref, gelecek yıl ülkesine dönmeyi ve genel seçimde aday olmayı planladığını söyledi.
Müşerref, İngiliz Sky haber kanalına yaptığı açıklamada, Pakistan'da kendisine yöneltilen suçlamaların ''siyasi'' olduğunu, ülkesinde kendisine destek veren çok sayıda kişinin bulunduğunu ifade etti.
''Facebook'ta 500 bin destekçim var. Bunların yüzde 92'si Pakistan'dan ve yüzde 50'si 18-34 yaş arası kişiler'' diyen Müşerref, ülkesine kesin dönüş tarihini ise açıklamadı.
Pakistan'da son dönemde desteğini artıran ve siyasetçi olan eski kriketçi İmran Khan'la ilgili ise Müşerref, ''İmran Khan benim için bir sorun değil, ikimizin de destek aldığı zemin neredeyse aynı. Gençlik ve kadınlar arasında ikimiz de popüleriz. Azınlıklar arasında da popüleriz, dolayısıyla ikimiz arasında bir ortak zemin var'' diye konuştu.
Ancak İmran Khan'ın, Pakistan'a dönmesi durumunda Müşerref'le ortaklık kurmayı düşünmediği bildiriliyor.
Müşerref, bu yıl ocak ayında da Pakistan'a gitmeyi planladığını söylemiş ancak gitmemişti. 69 yaşındaki Pervez Müşerref, ülkesinde Benazir Butto suikastına karışmakla suçlanıyor. Müşerref dört yıldır, Londra ve Dubai'de yaşıyor.
Öte yandan Pakistan'da genel seçimin kesin tarihi henüz belirtilmedi. Ulusal Meclisin ise 18 Mart 2013'e kadar seçim tarihini açıklaması gerekiyor. 
Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2012, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER