Ülkede 3 Günlük Yas İlan Edildi

Pakistan'ın Lahor şehrindeki bir lunaparkta patlama meydana geldi. Pencap eyaletindeki Başbakanlık kaynakları, "Gülşen İkbal" adlı lunaparktaki bombalı saldırıda, 55 kişinin yaşamını yitirdiğini, 200'den fazla kişinin de yaralandığını belirtti. Kurbanların çoğunun çocuk ve kadın olduğu belirtildi.

Ülkede 3 Günlük Yas İlan Edildi
Pakistan’nın Pencap eyaletinin başkenti Lahor'da bir lunaparkta düzenlenen saldırıda en az 55 kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.
 
Pencap eyaletindeki Başbakanlık kaynakları, "Gülşen İkbal" adlı lunaparktaki bombalı saldırıda, 55 kişinin yaşamını yitirdiğini, 200'den fazla kişinin de yaralandığını belirtti.
 
 
CANLI BOMBA SALDIRISI
 
BBC'ye konuşan bir polis yetkilisi, patlamanın intihar saldırısından kaynakladığını söyledi.
 
 
3 GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ
 
Pakistan Başbakanı Navaz Şerif de saldırının ardından üç günlük yas ilan etti.
 
Lahor'daki saldırının canlı bomba tarafından gerçekleştirildiği ve pazar tatili nedeniyle lunaparka eğlenmeye gelen halka yönelik düzenlendiği duyuruldu.
 
Gülşen el İkbal Parkı'nın çıkış kapısının hemen dışında ve salıncaklardan birkaç metre uzaklıkta yaşanan intihar saldırısı, henüz hiçbir grup tarafından üstlenilmedi. Hedefin Paskalya için dışarıya çıkan Hıristiyan aileler olduğu yönünde spekülasyonlar da var.
 
 
Bölgedeki tüm büyük hastaneler alarm durumuna geçti.
 
Lahor, Pakistan'ın en büyük ve en zengin eyaleti Pencap'ın başkenti ve Başbakan Nevaz Şerif'in seçmenlerinin büyük bir bölümü bu bölgeden.
 
Pakistan son dönemde Taliban'ın benzer saldırılarına maruz kaldı.
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2016, 22:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER