Türkiye'den Esad Korumalarına Baskın!

'Türkiye'den Suriye'ye geçen İngiliz komandoları, Esad’ın sarayını koruyan birliği bastı' iddiasının sahibi, sansasyonel internet sitesi Debka.

Türkiye'den Esad Korumalarına Baskın!

İsrail'in sansasyonel haberler yapan internet sitesi Debka'da bir iddia daha ortaya atıldı.

İsrail istihbaratına yakın olduğu belirtilen ve daha önce Ankara’nın manipülasyon yaptığı gerekçesiyle kınadığı siteye göre, İngiliz komandolar Esad’ın sarayını koruyan birliği bastı.

Şam’da, isyanın çıktığı günden bu yana dün yaşanan en şiddetli çatışmaları bu gelişmeye bağlayan site, İngiliz özel kuvvetlerinin Suriye geçtiği adres olarak da Türkiye'yi gösterdi.

Site, İngiliz özel kuvvetlerinin Beşar Esad’ın Şam’daki Kasyun Dağı’nda bulunan sarayını koruyan askeri birliğe saldırdığını iddia etti.

Türkiye’den gizlice Suriye’nin kuzeyine geçen birliğin hareketiyle ilgili haber İngiliz, Fransız ve Türk kaynaklarına dayandırıldı ancak haberin 'doğrulanamadığı' belirtildi.

Bu arada Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’dan, Suriye'de muhaliflere silah desteği sağlandığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı açıklaması geldi.

Yılmaz, Türkiye'nin komşu ülkelerde silahlı mücadele eden hiçbir gruba silah ve mühimmat sağlamadığını ve eğitim vermediğini kaydederek, sadece Esad rejiminden kaçan Suriyelilere barınma imkanı sağladıklarını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2012, 08:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER