banner51

Tuğçe'nin Cenazesi Toprağa Verildi

Almanya'nın Offenbach kentinde tacizcilerin saldırısında ölen Tuğçe Albayrak, toprağa verildi.

DİTİP Türk İslam Kültür Cemiyeti Waechtersbach Merkez Cami'deki cenaze töreninde Tuğçe Albayrak'ın babası Ali Albayrak ile annesi Sultan Albayrak taziyeleri kabul etti.
Tuğçe'nin cenaze namazını Frankfurt Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Ramazan Dağlı kıldırdı.
 
Cenaze töreni sırasında Tuğçe'nin annesi ile bazı yakınları gözyaşlarına hakim olamadı.
Bu arada, Tuğçe'nin cenazesinin olduğu tabutun üzerine beyaz duvak konulduğu, yanında ise Türk ve Alman bayrakları olduğu görüldü.
 
Namazın ardından dışarıdaki cenaze aracına konulan Tuğçe'nin naaşı, araç konvoyu eşliğinde Bad Soden Salmünster mevkisindeki mezarlığa getirildi.
 
Mezarlıkta yapılan duaların ardınTörene katılanların, üzerinde "Sen bizim meleğimizsin. Her zaman kalbimizde kalacaksın", "Bu olay, herhangi birimizin kızının başına da gelebilirdi" yazılı pankartlar açtıkları görüldü.
 
Tuğçe, gösterdiği cesaretten dolayı Almanların gönüllerinde taht kurmuştu. Bugün gerçekleşen törene çok sayıda Almanın da katıldığı görüldü.
 
Öte yandan, Alman medyası da Tuğçe'nin cenaze törenine yoğun ilgi gösterdi. Ülkenin en çok satan gazetesi Bild'in, "Almanya bir kahramana veda ediyor" başlıklı haberinde, "Bugün hepimiz Tuğçe için ağlıyoruz. Cenaze töreninde herkes sessizce ağlıyor. Her yerde çiçeklerle süslendi" ifadesi kullanılCinsel tacize uğrayan iki Alman kızına yardım etmek isterken 18 yaşındaki Sırp genç Senal M'nin darbesiyle ağır yaralanan Tuğçe Albayrak kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.
 
Albayrak'ın Federal Liyakat Nişanı'yla onurlandırılması için kampanya başlatıldı.
 
15 Kasım Cumartesi günü Albayrak'ı yumruklayarak komaya girmesine neden olan zanlı Sanel J.'nin tutukluluk haliyse devam ediyor.dı.dan Tuğçe'nin cenazesi toprağa verildi. Cenaze törenine yaklaşık 2 bin kişi katıldı.
 
Cinsel tacize uğrayan iki Alman kızına yardım etmek isterken 18 yaşındaki Sırp genç Senal M'nin darbesiyle ağır yaralanan Tuğçe Albayrak kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.
 
Albayrak'ın Federal Liyakat Nişanı'yla onurlandırılması için kampanya başlatıldı.
 
15 Kasım Cumartesi günü Albayrak'ı yumruklayarak komaya girmesine neden olan zanlı Sanel J.'nin tutukluluk haliyse devam ediyor.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 17:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER