'Tasarlanmış Cinayet' Kararı

Dünyanın ilk ampute atleti unvanına sahip olan ve Londra Olimpiyatları’nda yıldızı parlayan Oscar Pistorius, Sevgililer Günü’nde işlediği cinayetin ardından bugün ikinci kez hakim karşısına çıktı. 26 yaşındaki Pistorius, sevgilisi Reeva Steenkamp’ı öldürmekle suçlanıyor.

'Tasarlanmış Cinayet' Kararı

 

Güney Afrika’nın altın çocuğu’ olarak kabul edilirken, Sevgililer Günü’nde sevgilisini vurarak öldüren ve tüm hayranlarını şoke eden Oscar Pistorius, ikinci kez hakim karşısında. Bir basın ordusunun takip ettiği davada, eski Olimpiyat yıldızı cinayetle suçlanıyor.
 
Pistorius, 14 Şubat Perşembe günü sabahı, model olan sevgilisi  Reeva Steenkamp’ı silahla vurarak öldürmüştü. Pistorius, ‘sevgilisini eve giren hırsız zannettiği’ için öldürdüğünü belirterek kendisini savunmuştu. Ancak şu ana kadar toplanan tüm deliller olayın bir cinayet olduğuna işaret ediyor. En son olarak, polis, genç atletin evinde kanlı bir kriket sopası bulmuştu.
 
Reuters’ın verdiği bilgiye göre, Pistorius ‘kasten adam öldürmekle’ suçlanıyor. Pistorius’ın ailesi ise genç atletin cinayetle suçlanması için polisin yeterli delil sunmadığını öne sürüyor.
 
Mahkemeye gri bir takım elbise ile gelen Pistorius’un, yargıcın kendisine iyi olup olmadığını sormasının ardından başını eğdiği ifade edildi.
 
TASARLANMIŞ CİNAYET
Savcılar, mahkemeye sundukları delillerde Pistorius’un toplamda dört kez ateş ettiğini belirtti. Savcıların anlatımına göre, Pistorius banyo kapısının camını kırarak, Steenkamp’a buradan üç el ateş etti. Genç kadına üç mermi de isabet etti. Deliller, Pistorius'ın ilk olarak yatak odasında ateş ettiğine yönelik.
 
Savcılar, Pistorius’un kız kardeşine yaptığı açıklamalara dayanarak, ‘Steenkamp’ı evine giren hırsız zannettiği için ateş ettiğini söylediğini’ ifade etti.
 
Savcılar, Pistorius’un banyoda bulunan kız arkadaşına ulaşmak için protez bacaklarını taktığını ve 7 metre yürüdüğünü belirtti. Genç atletin avukatı ise cinayet suçlamalarını reddetti.
 
İki bacağında da kaval kemiği olmadan dünyaya gelen Oscar Pistorius, özel bir çift takma bacak yardımıyla koşuyor. Pistorius, dünyanın en ünlü sporcuları arasında yer alıyor.
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2013, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER